16,8 грн та 16,56 грн за кубометр газу: бюджетним і релігійним організаціям та споживачам останньої надії, – НАК Нафтогаз Україна

НАК «Нафтогаз України» пропонує бюджетним та релігійним організаціям середньострокові контракти із фіксованою ціною на газ – 13,7 грн за кубометр (з врахуванням транспортування та ПДВ – 16,8 грн).

Про це повідомив Департамент з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України», пише Dailylviv.com.

Контракт укладається на термін 15 місяців – до кінця 2022 року. Ця пропозиція значно нижча за поточні спотові ціни на газ. Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

«Бюджетні організації можуть купувати газ у будь-яких постачальників. Але сьогодні значна частина постачальників або пропонує місячну ціну на газ на рівні 30-45 грн за кубометр, або ж взагалі відмовляється від зобов’язань за вже укладеними контрактами з нижчою ціною. Розуміючи потреби бюджетних установ, а також враховуючи соціальне значення та важливість безперебійної роботи цих установ, компанія Нафтогаз виходить на ринок із пропозицією фіксованої ціни на наступні 15 місяців, на рівні, більш ніж вдвічі нижчому за поточну місячну ціну, – зазначив Юрій Вітренко. – Це рішення є важливим етапом розвитку ринку газу в Україні, при цьому воно відповідає потребам споживачів та є вкрай важливим з точки зору забезпечення енергоресурсом бюджетних установ. Це – крок назустріч громадам».

Нафтогаз очікує, що даний середньостроковий продукт користуватиметься попитом серед релігійних та бюджетних організацій, яких в Україні налічується понад 7,5 тисячі.

Також Нафтогаз пропонує виробникам тепла зміни до трирічних контрактів: обсяг газу, який вони потребують для тепло- та гарячого водопостачання бюджетних установ та організацій, вони зможуть придбати також за ціною 13,7 грн за кубометр (без урахування ПДВ та послуги транспортування).

Підвищення ціни на газ до 16,56 грн за кубометр стосуватиметься також побутових споживачів (населення), які після втрати свого постачальника були автоматично переведені на постачальника останньої надії (ПОН) – НАК “Нафтогаз України”, тариф якого в жовтні в два рази вищий від середнього тарифу для населення.

Справа в тому, що за останній рік збанкрутувала велика кількість постачальників газу, а їхні споживачі вимушено переходять до постачальника останньої надії –  НАК “Нафтогаз України”. 

Станом на сьогодні газ від постачальника «останньої надії» отримують понад 600 тисяч клієнтів.

ГК «Нафтогаз України» як ПОН обслуговує домогосподарства у Донецькій, Херсонській та Полтавській областях, у місті Кременець Тернопільської області, у Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області, Коростишеві та Коростишівському районі Житомирської області, місті Шепетівка Хмельницької області, Одеській області.

Газу у сховищах достатньо для потреб населення та соціальної сфери на весь сезон, – голова ЛОДА

У Львові розпочався опалювальний сезон

Понад 80% об’єктів житлово-комунального господарства області готові до опалювального сезону, – ЛОДА

Люди не будуть отримувати збільшених платіжок за тепло, – мер Львова

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.