Екскомпанія Козловського хоче змінити межі історичного ареалу Львова, які не затверджені депутатами міськради

Компанія «Лемберг Медікал Центр» подала позов і хоче визнати протиправним затвердження меж історичного ареалу Львова.

У четвер, 30 вересня, суддя Львівського окружного адміністративного суду Оксана Карп’як відкрила відповідне провадження. Йдеться про оскарження рішення «Про затвердження меж історичного ареалу та зони регулювання забудови міста Львова», яке виконком затвердив у грудні 2005 року. Це – основний документ, який використовує Львівська міська рада, щоб регулювати забудову в історичній частині міста. Про це розповіли Наші гроші.Львів, пише Dailylviv.com.

Представником компанії «Лемберг Медікал Центр» в суді є Олексій Різник − депутат Львівської міської ради від «ЄС» та очільник комісії архітектури, містобудування та розвитку територій. У коментарі редакції «Наші гроші. Львів» він зазначив, що фірма оскаржує рішення, тому що «воно затверджене з порушеннями». Підготовче засідання у справі призначили на четвер, 28 жовтня цього року.

Директором «Лемберг Медікал Центр» є депутат Львівської обласної ради від «ЄС», фігурант журналістських розслідувань Григорій Козловський. Ця фірма орендує ділянку в межах історичного ареалу міста − на вул. Якова Раппапорта, 6 у Львові та збудувала там приватний медичний центр. У квітні власником цього приміщення став однорічний син Григорія Козловського – Ярема.

Компанією «Лемберг Медікал Центр» володіла дружина депутата Козловського Юлія. Втім нещодавно односібним власником став Євген Лобов.

Це вже не перша спроба фірми «Лемберг Медікал Центр» судитися з Львівською міською радою про межі історичного ареалу Львова. У 2020 році суддя Ірена Гулкевич повернула компанії позовну заяву, бо Олексій Різник не додав документи, які підтверджують його повноваження підписувати позов фірми.

З будівництвом медичного центру на вул. Якова Раппапорта, 6 пов’язані кілька судових спорів. Наприклад, компанія «Лемберг Медікал Центр» хоче скасувати припис Міністерства культури України, в якому зазначена вимога зупинити будівництво медцентру. Станом на 12 жовтня розгляд справи продовжили. Водночас дозволи на будівельні роботи цієї будівлі намагається оскаржити представництво американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу. Пов’язано це з тим, що ділянка розташована на території давнього єврейського кладовища.

Нагадаємо, що нові межі історичного ареалу Львова ще до січня 2019 року мало затвердити Міністерство культури та інформаційної політики України. Для цього Львівська міська рада мала подати такий документ, як історико-архітектурний опорний план. Тривалий час процес затягували, бо, зокрема, хотіли затвердити межі історичного ареалу й на сесії міської ради. Але 7 жовтня депутати не погодили цієї ухвали, «за» проголосувало лише 28 присутніх. При цьому Олексій Різник не голосував за це, заявивши на початку засідання сесії про конфлікт інтересів – у нього є нерухомість в центрі міста.

Дотепер історичним ареалом Львова є територія міста, межі якої визначені рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 09.12.2005 № 1311 «Про затвердження меж історичного ареалу та зони регулювання забудови міста Львова».

Керівник тютюнової фабрики у Винниках Григорій Козловський не доплачуватиме податки

Львівські депутати не затвердили історичні межі міста, аби не нашкодити забудовникам. Хто і як голосував

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.