Коли треба робити комп’ютерну томографію у випадку з Covid-19 і кому не варто її призначати. Пояснення

Позитивний тест на коронавірусну хворобу за умови задовільного стану пацієнта не є підставою для призначення КТ.

У випадку із коронавірусною хворобою йдеться про КТ органів грудної клітини. Цей метод діагностики став ще більш популярним серед українців з початку пандемії, проте ефективність його використання для хворих на коронавірус є сумнівною. Як пояснюють у Міністерстві охорони здоров’я, перш за все, тому, що відсутність змін на КТ не означає відсутність захворювання.

Коли варто призначати КТ?

  • за неможливості забезпечити ПЛР-діагностику коронавірусної хвороби;
  • за наявності таких симптомів як: дихальна недостатність чи існуванням супутніх патологій;
  • у випадку негативного ПЛР-тесту у пацієнтів із вираженими ознаками захворювання при їх важкому загальному стані.

 

Позитивний тест на коронавірусну хворобу за умови задовільного стану пацієнта не є підставою для призначення КТ. У питанні направлення на комп’ютерну томографію лікарі мають зважати на загальний стан пацієнта, наявність дихальної недостатності, показник сатурації (насиченості крові киснем) та температуру тіла. Якщо існує підозра на інфікування, то спочатку лікар має направити пацієнта на тестування. Коли ж провести його неможливо, а стан хворого погіршується, тоді призначають КТ органів грудної клітини.

Читайте також: Чому львівським лікарням потрібні не лише апарати ШВЛ, а й КТ

Фахова спільнота не рекомендує використовувати КТ як масовий метод для всіх, хто має ознаки коронавірусної хвороби. Водночас спеціалісти радять послуговуватись методом ультразвукової діагностики для відстежування захворювання. Його перевага в тому, що він не дає додаткову дозу опромінення, як у випадку із КТ. Повторення КТ пацієнтам із важким та середнім перебігом захворювання рекомендують робити на 21-й день з початку захворювання та через півроку, але кожен випадок індивідуальний, тому рішення має ухвалювати лікар.

Для довідки

Комп’ютерна томографія (КТ) – метод рентгенівського сканування, за якого пучок рентгенівського променю проходить через тканини людського тіла в різних напрямках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.