Які свята відзначають18 жовтня (іменини, народні прикмети)

ІА Дивись.info склала добірку важливих подій і свят, які відзначають 18 жовтня в Україні та світі.

Свята та події 18 жовтня

Сьогодні — Європейський День боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Торгівля людьми — протизаконна торгівля в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці — сучасна форма рабства, а також укладання незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи.

Читайте також: Кріпаки-2021: чому в Україні досі існує трудове рабство

Також 18 жовтня є Днем паперового пакета, покликаний пробути екосвідомість людей, щоб більшість відмовлялись від поліетиленових пакетів, наприклад, пакуючи покупки у маркетах.

Сьогодні відзначають Всесвітній день менопаузи, Міжнародний день жіночого щастя та День без бороди.

Яке сьогодні релігійне свято

18 жовтня церква вшановує пам’ять Мучениці Харитини Амісійської (Понтійської)

Вона мешкала в Кілікії в період правління імператора Діоклетіана. Коли до влади дійшли відомості про те, що Харитина християнка, її викликали на допит. Харитина відважно постала перед судом, не відрікаючись від своєї віри у Христа. Спочатку її коротко обстригли, але Божественною силою у неї знову виросло пишне волосся. Потім святу довго катували. З голови Харитини зняли шкіру і прикладали до неї палаюче вугілля, потім смолоскипами спалили її боки. Після всіх тортур Харитину кинули в море, прив’язавши до шиї важкий камінь. Однак її дивом звільнили звільнена і знову з’явилася перед мучителями, щоб показати силу християнської віри. Святу знову піддали катуванням, звеліли віддати на поталу в блудилище. Харитина не могла більше витримувати всі ці випробування і попросила Господа позбавити її від страшних мук, після чого її душа відійшла до Бога.

Іменини 18 жовтня

Сьогодні іменини святкують: Гаврило, Григорій, Денис, Євдоким, Інокентій, Кузьма, Макар, Матвій, Олексій, Петро, Тихон та Філіп.

Народні прикмети 18 жовтня

  • Якщо ворони і галки в’ються в повітрі, а хмари йдуть проти вітру – до снігу.
  • Безвітря обіцяє похолодання.
  • Відстав на Харитину від ночі день – запнувся валянком за пень.
  • Якщо сніг не впаде – зима не скоро настане.
  • На березах і дубах листя залишаються – до суворої зими.
  • Осіння ніч на дванадцяти підводах їде (довга).
  • Клацання і тріск дерев восени – на гарну погоду.
  • Туман, що зникає після сходу сонця, віщує гарну погоду.
  • Птах дружно відлітає на південь – до суворої зими.
  • Сніг осінній корисний для ржіци, якщо на землю сиру лягає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.