Родині Брезіцьких вдалося довести законність будівельних робіт в кафе біля «Добробуту»

Експерт наголошує, що роботи, які потрібно було провести для відновлення приміщення, не потребують документів, що дають право на їх виконання.

Восьмий апеляційний адміністративний суд підтвердив законність будівельних робіт в кафе на площі Князя Ярослава Осмомисла, 3а у Львові, що належить родині Брезіцьких. Як повідомляють Наші гроші. Львів, суд залишив чинним рішення попередньої інстанції, де довели, що роботи, які проводило ТОВ «Перлина Львів-1», були необхідними для відновлення приміщення після пожежі. А приписи та штрафи Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у місті Львові (ДАБІ) були незаконними.

ТОВ «Перлина Львів-1» належить у рівних долях Володимиру Стасишину і Галині Брезіцькій, матері екскандидата на посаду міського голови Назарія Брезіцького. Судова тяганина довкола цього об’єкту біля ринку «Добробут» триває вже понад рік. Ще у жовтні минулого року представники Львівської міської ради заявили, що виявили на площі Кн. Осмомисла, 3а будівництво без дозволів на місці колишнього кафе. Тоді в мерії стверджували, що площа кафе-бару була незаконно збільшена майже в три рази до 863 кв. м і роботи незаконні. Мерія подала позов щодо дій державної реєстраторки.

Натомість у висновку експерта, який аналізував рівень пошкоджень після пожежі, вже фігурує площа 863 кв. м. Згідно з висновком будівельно-технічної експертизи, «для придатності об`єкта до експлуатації необхідно відновити 72,52% необхідних конструктивних елементів і видів робіт». Експертиза проводилась «на об`єкті нерухомого майна загальною площею 862,7 кв. м».

При цьому експерт наголошує, що роботи, які потрібно було провести для відновлення приміщення, не потребують документів, що дають право на їх виконання. Експертний висновок підтримала і колегія суддів, які вважають, що власник нерухомого майна мав право виконувати будівельні роботи для його відновлення після пожежі, що здійснюється без документів, що дають право на виконання будівельних робіт. А тому відхилили апеляційну скаргу ДАБІ.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена у касаційному порядку.

Нагадаємо, на площі Ярослава Осмомисла, 3 – площі Звенигородській, 4, компанія ПП «Перлина Львова» звела уже три поверхи. Її пов’язують із родиною громадського активіста та кандидата у мери Львова Назарія Брезіцького. Ця ж компанія зводить ще одну будівлю на площі Ярослава Осмомисла, 3а. Там також планували кафе-бар. У міській раді запевняють, що жодних містобудівних норм і обмежень на неї не видавали. У жовтні 2020 року Галицький районний суд зупинив будівельні роботи на площі Князя Осмомисла, 3а.

Додамо, площа Князя Ярослава Осмомисла розташована у Галицькому районі Львові, в північній частині історичного центру міста і належить до світової спадщини ЮНЕСКО як частина об'єкта «Ансамбль історичного центру Львова». Площа сформувалась після того, як стали розбирати мури, що оточували центральні квартали давнього Львова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.