Вагітні жінки мають вищий ризик ускладнень від Covid-19 у порівнянні з невагітними, – МОЗ

Вагітні жінки із симптоматичним перебігом Covid-19 мають на 70% вищий ризик померти внаслідок цієї хвороби.

Вагітні жінки мають вищий ризик ускладнень від Covid-19 у порівнянні з невагітними. Вони частіше потрапляють до реанімації та під апарат штучної вентиляції легень. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України з посиланням на дані Центру з контролю та профілактики захворювань в США (CDC).

Вагітні жінки із симптоматичним перебігом Covid-19 мають на 70% вищий ризик померти внаслідок цієї хвороби. Коронавірус під час вагітності також пов’язаний із підвищеною ймовірністю передчасних пологів (народження дитини раніше 37-го тижня) і госпіталізації новонародженого у палату інтенсивної терапії.

«Вакцинація під час вагітності на будь-якому терміні не має негативного впливу на плід чи на майбутню матір та не несе ризику зараження, адже жодна з вакцин не містить живий вірус. Користь вакцинації як для вагітної, так і для дитини набагато більша, ніж будь-які потенційні ризики», – йдеться в повідомленні.

Вакцинація захищає від важкого перебігу Covid-19. При виборі вакцин для щеплення вагітних, варто надавати перевагу вакцинам на платформі мРНК – в Україні це Comirnaty/Pfizer-BioNTech.

Додамо, побутує міф нібито вакцинація від коронавірусу призводить до безпліддя в жінок та причинює імпотенцію в чоловіків. Насправді, це не так. Ще під час клінічних випробувань вакцин кілька досліджуваних жінок завагітніли. Понад 130 тис. вагітних в США вакцинувалися проти Covid-19. Дослідження на понад 35 тис. вагітних, яких щепили проти Covid-19 мРНК-вакцинами, засвідчили, що немає жодних доказів того, що вакцини можуть нашкодити вагітній або ембріону.

Також виробники вакцин запевняють, що не було зафіксовано жодного випадку, коли щеплення проти Covid-19 спричинило б еректильну дисфункцію. Клінічні випробування не виявили таких побічних ефектів. Також виробники ніколи не отримували повідомлень про побічні реакції, пов’язані з еректильною дисфункцією. Водночас зараз проводять дослідження, попередні результати яких свідчать про те, що  таку проблему може викликати перенесений Covid-19.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.