Уряд змінив правила в’їзду в Україну. Додаток «Вдома» потрібен буде лише на 72 години

Необхідності проходити контроль на основі даних геолокації та розпізнавання обличчя більше не буде.

Відтепер при перетині державного кордону України невакцинованим людям потрібно буде встановити застосунок «Вдома». Водночас він змінить свій функціонал – встановлювати його потрібно буде на 72 години, до моменту, поки людина зробить ПЛР-тест чи тест на антиген. Необхідності проходити контроль на основі даних геолокації та розпізнавання обличчя більше не буде. Відповідні зміни ухвалив Уряд.

«Тепер, враховуючи актуальну ситуацію, «Вдома» змінить свої функції», – цитує міністра Михайла Федорова пресслужба Мінцифри.

Він також каже, що Міністерство розробило застосунок у найважчий для країни час, за кілька днів. За його словами, «Вдома» успішно виконав свою функцію, зокрема за минулий рік застосунком скористались майже мільйон людей, які поверталися з-за кордону і проходили 14 днів самоізоляції.

Для реєстрації у застосунку «Вдома» потрібно буде вказати такі дані:

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності);
  • серія та/або номер паспорта;
  • місце самоізоляції;
  • номер телефону.

 

Після цього упродовж 72 годин людина має зробити ПЛР чи антиген-тест. У застосунок має підтягнутися негативний результат. Тест обов’язково має бути зроблений у лабораторії, що верифікована МОЗ. Після цього застосунок можна видалити. У випадку позитивного результату потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю.

Якщо ж людина з будь-яких причин не зробила тест після перетину кордону, через 72 години застосунок деактивується, а інформація автоматично передається до правоохоронних органів. Вони вибірково перевірятимуть перебуванням у місці самоізоляції.

Якщо ж людина не захоче встановлювати застосунок, то громадянам України доведеться пройти 14-денну обсервацію, а іноземцям відмовлятимуть у в’їзді на територію України.

Нагадаємо, що у квітні минулого року в Україні запрацював мобільний додаток «Дій вдома» для контролю режиму обсервації і самоізоляції. Не використання додатку тоді прирівнювали до порушення режиму самоізоляції і за це мали штрафувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.