Львів відмовився на вимогу Верховного суду передати рештки агента НКВС Миколи Кузнєцова Росії

Виконавчий комітет Львівської міської ради одноголосно відхилив вимогу Верховного суду щодо передання рештків агента НКВС Миколи Кузнєцова. «Питанням, яке викликає резонанс, є рішення Верховного суду, який спонукає виконавчий комітет прийняти рішення стосовно праху Кузнєцова.

Як наголосив мер Львова Андрій Садовий, станом на сьогодні в Російській Федерації перебуває в ув’язненні за політичними та релігійними мотивами 121 громадянин України, а за таких обставин жодних позитивних рішень щодо праху Кузнєцова бути не може, пише Dailylviv.com.

“Перед тим, як взагалі це питання обговорювати і голосувати, я зачитав членам виконавчого комітету просту довідку: щоб ви розуміли, станом на сьогодні, в Російській Федерації знаходиться в ув’язненні за політичними та релігійними мотивами 121 особа громадяни України, з них в нашому Криму, який знаходиться в окупації, – 20 людей, і на території РФ – 101 особа. З них 86 – це є кримські татари і 35 – українці. На окупованих територіях Донецької, Луганської областей знаходяться 296 осіб: на окупованих донецьких територіях – 219, на окупованих луганських територіях – 77. З них 252 – це цивільні особи, і 44 військовослужбовці. Також позбавлено волі 30 жінок (Донецьк – 22, Луганськ – 8).

Щоб ви розуміли щодо кримських татарів: третій рік в ув’язненні: Аділов Білял, Джаппаров Айдер, Муєдінов Яшар – у кожного з них по 8 неповнолітніх дітей, четвертий рік в неволі Зекіряєв Сервер, у якого 13 неповнолітніх дітей, шість років за гратами Мамутов Енвер, у якого 7 неповнолітніх дітей, сім років в ув’язненні в нелюдських умовах перебувають Вигівський Валентин і Шиптур Микола. А 10 березня 2021 року співробітниками ФСБ Росії в Криму був безпідставно затриманий, а в подальшому заарештований український журналіст Владислав Єсипенко.

Поки наші громадяни не повернуться додому, ми жодного позитивного рішення щодо праху Кузнєцова приймати не будемо. Це принципова позиція громади міста», – наголосив під час брифінгу мер Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, Микола Кузнєцов похований на Пагорбі слави у Львові. Загинув у 1944 році на Львівщині. Посмертно був нагороджений званням Героя Радянського союзу.

У Львові перенесли перепоховання праху диверсанта

У Львові провалилася спецоперація на могилі Ніколая Кузнєцова

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.