Куди піти у Львові. У Музей, де зберігається фрагмент козацької чайки

Також тут можна побачити середньовічний дерев’яний трубопровід.

Мало хто з львів’ян знає, що у місті вже більше десяти років існує Музей деревини. Відкрили його у 1991 році на території Ботанічного саду Лісотехнічного університету. Тут зберігається унікальна колекція деревини та гербарію професора Остапа Волощака, який заклав ботанічний сад та створив дуже багату та рідкісну дендрологічну колекцію. Також тут можна побачити, як виглядав старовинний львівський трубопровід.

Потрапивши в музей, одразу відчуваєш характерні деревні запахи. На стінах тут висять зразки різноманітних видів дерев з цифрами, які означають сорт та їхній діаметр.

«Такі позначки вже не роблять. Це старий метод. Зараз чіпляють спеціальні бірки», – говорить доцент, завідувач кафедри ботаніки, деревинознавства і недеревних ресурсів лісу НЛТУ України Леонід Осадчук.

Слід від кулі в деревині

Експонати з колекції професора Остапа Волощака

За його словами, в музеї є взірці деревини майже зі всього світу. Також тут зберігається майже шістсот експонатів взірців рослин з унікальної колекції професора Остапа Волощака. Усі вони накриті спеціальною плівкою, аби на них не потрапляло сонце.

«Остап Волощак був членом Віденської та Краківської академії наук, а також членом Наукового Товариства ім. Тараса Шевченка у Львові. В останні роки життя він розділив свою колекцію на три частини. Одну частину передав Природничому музею у Відні, іншу – Академії наук у Кракові, а третину залишив у Львові. Зараз зразки його колекції зберігаються тут в музеї, а також у Львівському природничому музеї та Львівському університеті ім. І. Франка», – розповідає науковець.

Леонід Осадчук показує ще один цікавий експонат музею – фрагмент львівського трубопроводу, який знайшли у центрі під час ремонтних робіт.

Також в експозиції музею зберігається дерев’яний шматок козацької чайки, яку знайшли на Волині.

Пан Остап знімає зі стенду ще один цікавий взірець деревини: «В стовбурі деревини знайшли написи. Дерево заросло і ми отримали зворотній малюнок. Коли ми його розколювали, то побачили надписи».

Також у музеї є взірці різних порід дерев у вигляді геометричних брусків, за якими студенти мають вміти визначати породу дерева «на око». 

Нагадаємо, у палаці Бандінеллі на площі Ринок, 2 розташований перший та єдиний музей скла в Україні. 

Анна Чистякова

Фото авторки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.