Пасажири показують провідникам ковідні документи, а окремі пропонують замість них хабар

За першу добу дії нових правил проїзду до поїздів було не допущено 175 пасажирів через відсутність належних документів.

Про це повідомила Укрзалізниця, пише Dailylviv.com.

Станом на 09:00 22 жовтня через відсутність належних документів не допущено до поїздів 175 пасажирів. Для врегулювання ситуацій до поїздів 25 разів викликалися представники Національної поліції.

АТ «Укрзалізниця» закликає пасажирів дотримуватися нових правил безпечного проїзду залізничним транспортом, які затверджені КМУ та набули чинності з 21 жовтня.

Крім квитка на поїзд та документа, що посвідчує особу, пасажири повинні мати із собою:

– документ про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;

– або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19 (сертифікат про вакцинацію може бути або паперовий, або згенерований у застосунку «Дія»);

– або негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години (станом на час посадки у поїзд).

У разі відсутності цих документів пасажири можуть зробити експрес-тести на COVID-19 на 10 залізничних вокзалах: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Мукачево, Кривий Ріг, Вінниця та Полтава (станція Полтава-Київська). У разі негативного тесту пасажири зможуть здійснити посадку до поїзда. Вартість такого тестування для осіб, які мають квиток на поїзд, — 350 грн. Відучора тут було зроблено більше 1500 тестів, з яких 30 виявилися позитивними.

Крім того, у пунктах вакцинації, що працюють уже на 10 вокзалах, можна зробити щеплення від COVID-19 і з відповідним документом сісти у поїзд. За добу у зазначених пунктах уже вакциновано близько 700 осіб.

У коментарях до цього повідомлення АТ Укрзалізниця у ФБ один з користувачів написав про те, що їхав з Харкова до Одеси і не мав сертифіката: “Дав провідникові 200 гривень і показав вимкнений телефон. Сенс у ваших тестах?” 

“Нарешті провідники отримають гідну зарплату”, – іронізує інший коментатор. “Тим паче, що на  проміжних станціях нема де зробити тест”, – додає інший.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.