У колишньому монастирі бенедиктинок відреставрували частину вежі аттика

Відреставровано дві частини вежі аттика, також доповнено та укріплено втрачені фігури.

У Львові відреставрували частину вежі аттика колишнього костелу сестер-бенедиктинок, що на вул. Вічеій, 2. Зокрема, відновили дві сторони вежі аттика, доповнили та укріпили втрачені елементи фігур, які також очистили від біонаростів. Про це повідомляє начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

«Вежа монастиря бенедиктинок квадратна і аттик зі всіх боків має фігури, елементи декору. Вони в дуже поганому стані, багато втрачених елементів. Також там є сліди куль. Очевидно, у відомі нам часи, це були добрі мішені, щоб вправлятися у стрільбі. Це ми залишили для історії», – каже вона.

Реставрувати інші дві частини планують наступного року. Крім того, на храмі в ніші є скульптура ангела, яку також будуть відновлювати.

Лілія Онищенко додає, що роботи з реставрації вежі колишнього костелу виконували польські та українські реставратори. Фінансував роботи фонд «Полоніка» відповідно до програми «Збереження спільної культурної спадщини».

Костел Усіх Святих і монастир бенедиктинок — памʼятка архітектури національного значення. Нині монастирський комплекс належить згромадженню сестер-студиток і називається Храм Усіх Святих і монастир Покрови Пресвятої Богородиці сестер студиток.

Фото ЛМР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.