До уваги водіїв: синоптики попереджають львів’ян про густий туман

По місту Львову завтра, 26 жовтня, вночі та вранці прогнозується туман, видимістю 200–500 м. Про це повідомили “Варта1” у Львівському регіональному центрі з гідрометеорології.

Водіїв закликають зважати на прогноз погоди та бути обачними під час руху.

Нагадаємо декілька простих правил безпечного керування під час густого туману:

Розумна швидкість — це перша порада, як потрібно їздити в тумані. Швидкість повинна бути такою, щоб видимої відстані вам вистачило для екстреної зупинки.

Збільшіть дистанцію між машинами. У звичайних умовах відстань до наступної машини долається за 2 секунди, в тумані потрібно збільшити цей інтервал до 5 секунд. Ніколи не поспішайте і не намагайтеся швидше вибратися зі смуги туману.

Увімкніть ближнє світло. Вдень світло фар в тумані допомагає мало, але їх потрібно увімкнути аби зробити свою машину помітною для інших учасників руху. Якщо авто укомплектоване протитуманними фарами — їх потрібно включити. Вони будуть освітлювати дорогу краще звичайних, оскільки світять по низу, над дорогою, де щільність туману завжди менше.

Рухайтесь по розміткам на дорозі. Ще одна неприємність, яку несе з собою туман — це неможливість бачити дорогу. У багатьох випадках можна з’їхати з проїжджої частини в кювет або ще далі.

Небезпечно їхати дуже близько до узбіччя, так як там можуть знаходиться інші машини чи навіть люди. Якщо на дорозі є лінія, що обмежує край проїзної частини, то можете орієнтуватися по ній.

В умовах поганої видимості люди схильні з’їжджати на середину дороги. Слідкуйте, щоб ваша машина не перетинала розділову лінію!

При повній відсутності видимості з’їжджайте на узбіччя. Якщо дуже густий туман обмежує видимість майже до нуля, краще з’їхати в бік і почекати. Обов’язково включіть аварійні вогні, щоб інші водії могли вас помітити.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.