Головний медик Львівщини розповів, чому вакциновані хворіють на Covid

На Львівщині госпіталізовано 140 осіб з повним курсом вакцинації від коронавірусу. Це випадки так званої «проривної інфекції». Проте в області низький відсоток таких проривних інфекції серед вакцинованих. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

За його словами, число Covid-вакциновані, яких госпіталізували, є низьким. Також він наголошує на тому, що невакциновані в п’ять разів частіше хворіють на коронавірус, ніж ті люди, які отримали дві дози вакцини.

«Проривні інфекції – це своєрідний виклик у боротьбі з коронавірусом. Людство йде правильним шляхом вакцинуючись, але напевно для вірусу це болюче місце, адже він намагається всіма можливими способами призупинити процес вакцинації. Повний курс вакцинації значно знижує ризик зараження, зменшує ризик госпіталізації та смерті. Госпіталізація, у випадку проривної інфекції, очевидно, викликає занепокоєння, оскільки люди, незважаючи на отримане щеплення, потребують госпіталізації. Однак, важливо підкреслити, що ризик смерті дуже низький, навіть якщо вам потрібна госпіталізація і ви вакциновані», – цитує пресслужба Львівської ОДА Ореста Чемериса.

Крім цього він зауважив, що вакцинація теж зменшує ризики для людини захворіти на штам коронавірусу «Дельта».

«Вакцини – це дивовижна зброя, але не непробивна броня. Ще одним аргументом для вакцинації є те, що варіант «Дельта», який удвічі заразніший за оригінальний варіант коронавірусу, теж зменшує свій вплив на організм людини. Тому не варто зупинятись, аби не опинитись на самому початку, звідки ми прийшли. Вакцинація – одна з найважливіших речей, які ви можете зробити, щоб захистити себе від COVID-19», – додав Орест Чемерис.

Зауважимо, на Львівщині щеплення від коронавірусу отримали 1 009 447 людей. З них повністю вакцинованими є 420 190 осіб. Загалом провакцинувати збираються половину населення області – 1,5 мільйона людей.

Зазначимо, дві доби поспіль на Львівщині вакцинувалася рекордна кількість людей. Так, у середу, 20 жовтня, область взагалі встановила новий рекорд – covid-щеплення зробили 21 704 мешканцю, а 21 жовтня – понад 20 тисяч людей.

Зараз у Львові виник ажіотаж із охочих вакцинуватися від коронавірусу. Під пунктами щеплень щодня виникають великі черги.

На яку з вакцин на Львівщині фіксують найбільше побічних реакцій (температура, ломота, головний біль), а на яку – найменше, читайте за цим посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.