Загроза екологічної катастрофи: хвостосховище Стебницького родовища калійних солей переповнене

Рівень розсолів в секції №2 хвостосховища Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал» сягає гранично допустимого.

Про це йшлося під час засідання чергової обласної комісії ТЕБ і НС під головуванням заступника голови Львівської ОДА Юрія Бучка, інформує пресслужба ЛОДА,пише Dailylviv.com.

Для запобігання виникненню аварійної та надзвичайної ситуації, департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації доручили підготувати та скерувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо необхідності погодження дозованого тимчасового скидання надлишків зворотних вод (розсолів) із хвостосховища Стебницького родовища калійних солей ПрАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» відповідно до розробленого індивідуального регламенту.

Окрім того, підприємство повинне забезпечити постійний моніторинг рівнів солей у хвостосховищі та оперативно інформувати всі причетні аварійно-рятувальні служби та органи управління цивільним захистом про можливість виникнення (виникнення) прориву дамби хвостосховища.

«Також на ПрАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал» покладається обов’язок – розробити проєкт зі знешкодження, утилізації або рекультивації земель, зайнятих під хвостосховищем Стебницького родовища калійних солей, та забезпечити його реалізацію», – зазначив Юрій Бучко.

Окрім того, директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник наголосив, що в регламенті прописано окремим пунктом – необхідність осушення однієї водойми, розробка проєкту рекультивації та подальше його втілення.

Місто на Львівщині йде під землю через карстові провалля

Обвали поблизу Стебника на Львівщині має зупинити Уряд, – Львівська облрада

Магістральний водогін на Львівщині буде перенесений через надзвичайну ситуацію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.