Данія змінила правила в’їзду з України

З 25 жовтня громадяни України можуть в’їжджати в Данію без необхідності робити тест на Covid-19 та самоізолюватися після прибуття. Для цього органам прикордонного контролю Данії потрібно пред’явити Covid-сертифікат ЄС або його еквівалент.

Про це повідомляє посольство Данії в Україні.

Covid-сертифікат, виданий українським Єдиним порталом державних послуг «Дія», також приймається, оскільки Україна приєдналися до системи цифрових Covid-сертифікатів ЄС.

Зазначений Covid-сертифікат має підтверджувати вакцинацію від Covid-19 однією чи двома дозами вакцини, негативний результат тестування на Covid-19 або одужання від Covid-19.

У разі відсутності Covid-сертифікату, громадянам України потрібно зробити тест на Covid-19 протягом 24 годин після прибуття до Данії в одному з центрів тестування. Вимога щодо тестування на Covid-19 перед приїздом до Данії скасована.

Якщо громадянин України раніше перехворів на Covid-19, але при цьому не має Covid-сертифікату, потрібно пред’явити медичну довідку, що підтверджує позитивний результат ПЛР-тесту на Covid-19, зробленого не менше ніж за 14 днів, але не більше ніж за рік до в’їзду в Данію. В такому випадку, робити тест на Covid-19 після прибуття в Данію непотрібно.

Якщо громадянин України в’їжджає в Данію з країн, які Данія вважає країнами з «дуже високим ризиком інфікування Covid-19» (наразі це більшість країн Африки, Азії та Латинської Америки), потрібно підтвердити повну вакцинацію або одужання від Covid-19. В іншому випадку, треба зробити тест на Covid-19 відразу після прибуття до Данії (в аеропорту) та самоізолюватися на 10 днів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.