До Шевченківського гаю на зберігання передадуть іконостас XIX століття із церкви у Кугаєві

Іконостас із дерев’яного храму у Кугаєві потрібно тимчасово демонтувати через аварійність споруди та в процесі підготовки до реставрації. Його хочуть передати до скансену «Шевченківський Гай», поки триватиме реставрація об’єкта.

Про це розповіли у департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації 28 жовтня.

Повідомляється, що відомство на пропозицію обласного осередку ЛОО Українського товариства охорони пам’яток історії та культури та фахівців галузі, розпочав процедуру створення комісії та переговори з Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького у Львові, аби передати цінності храму в Кугаєві на тимчасове зберігання, згідно із встановленою законом процедурою.

Це іконостас 1702-1806 років з-під пера народних майстрів.

Начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту Василь Петрик пояснює, що дерев’яна церква Богоявлення Господнього в Кугаєві Львівського району (пам’ятка архітектури національного значення, 1693 р. (ох. № 475).

Фото: Катерини Байдужої

«Цього року фінансування для неї закладене в обласну програму охорони культурної спадщини. На конкурс з виготовлення проєктно-кошторисної документації подався єдиний виконавець, і, на жаль, терміни її виготовлення не дотримані на кілька тижнів. Водночас, у процесі підготовки до реставрації та зважаючи на аварійність споруди, що можна констатувати навіть при огляді, ми вважаємо за необхідне ініціювати створення відповідної комісії та передати іконостас на тимчасове зберігання у скансен «Шевченківський Гай». Сьогодні скерували музею та всім необхідним органам відповідного листа», – каже він.

Крім того, передати цінності з пам’ятки архітектури національного значення можна лише за погодження з Міністерство культури та інформаційної політики України. Або через спеціальну комісію, коли пам’ятці загрожує руйнація. У такому випадку Міністерство повідомити можна під час або після демонтажу і порятунку культурних цінностей, що і робить департамент.

Всі інші способи вилучення цінностей або самовільних робіт на пам’ятці національного значення є порушенням закону і караються згідно із чинним законодавством України.

У департаменті кажуть, що найближчим часом з’ясують, яка нині ситуація із виконанням заходу програми, а також готовністю всієї документацації та початку реставрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.