Кабмін схвалив стратегію інтеграції переселенців

Кабінет міністрів схвалив стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження середньострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2024 року.

Таке рішення уряд прийняв під час засідання 28 жовтня з одноденним доопрацюванням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та Міністерства ветеранів, повідомляє Суспільне.

«Метою стратегії є створення умов для інтеграції ВПО в приймаючих територіальних громадах. Зокрема ідеться про забезпечення повного доступу до адміністративних, соціальних і інших послуг, а також створення умов для розвитку потенціалу ВПО на новому місці проживання», — заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, на сьогодні в Україні налічується понад 1,4 млн переселенців.

Віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков додав, що ключовою метою є створення умов для інтеграції ВПО у приймаючих ОТГ.

Він зазначив, що завданнями стратегії є:

  • створити умови для інтеграції ВПО;
  • забезпечити повний доступ до освіти, до соціальних, адміністративних та інших послуг;
  • створити умови для розвитку потенціалу ВПО на нових місцях проживання;вирішити
  • елементарні соціальні потреби: від працевлаштування до забезпеченості житлом.

Також уряд погодив проєкт акту, яким передбачається 22 млн гривень для підтримки вимушено переміщених осіб. За ним планується придбати 53 об’єкти нерухомості та провести ремонти 13 об’єктів для проживання 242 переселенців. Кошти субвенції отримають 11 областей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.