Суд «заморозив» ділянку зятя Дубневича, де мала б бути львівська вулиця

Мова про ділянку площею 1,8 га, через яку планують будівництво продовження львівської вулиці Володимира Вернадського.

Пустомитівський районний суд Львівської області заборонив вчиняти будь-які реєстраційні дії з ділянкою в селі Зубра, де мала б бути львівська вулиця. Нагадаємо,  в квітні цього року власником ділянки став Тарас Колодій − зять голови Солонківської громади Богдана Дубневича. Про це йдеться в ухвалі, оприлюдненій 25 жовтня цього року.

Як повідомляють Наші гроші Львів, мова про ділянку площею 1,8 га, через яку планують будівництво продовження львівської вулиці Володимира Вернадського. Вона повинна з’єднати Сихів з стадіоном «Арена Львів» та вул. Стрийською. Однак попри плани Львівської міської ради, в березні цього року чиновники Держгеокадастру безкоштовно передали цю ділянку мешканцеві Львова, учасникові АТО Олегу Дідуху. А через місяць її власником став 38-річний Тарас Колодій, чоловік Богдани Дубневич – дочки голови Солонківської громади Богдана Дубневича.

За даними Публічної кадастрової карти, цю ділянку оцінили у неймовірні 184,1 млн грн. Тобто 974 тис. грн за одну «сотку» або ж майже 35 тисяч доларів за курсом НБУ на день продажу. Тепер ж Львівська міська рада намагається оскаржити документи, пов’язані з правом власності на цю ділянку. Наприклад, вона хоче скасувати відповідний наказ Головного управління Дерджгеокадастру у Львівській області.

Юристи міськради також подали заяву про забезпечення позову і попросили суд заборони будь-які реєстраційні дії з ділянкою. Рада боїться, що ділянку можуть відчужити іншим людям, які не є учасниками справи, тому кількість правочинів та записів про право власності може збільшитися. Що, на думку міської ради, суттєво ускладнить судову справу. Зважаючи на це, суддя Ірина Мельничук підтримала ЛМР. Так, рішення суддя ухвалила ще 20 вересня 2021 року, але в Єдиному державному реєстрі судових рішень її оприлюднили лише через місяць – 25 жовтня.

Окрім цієї ділянки, родина Дубневичів контролює також 120 га землі між Львовом, селами Пасіки-Зубрицькі та Зуброю. Частину ділянок вони орендують, ще частина оформлена на самих Дубневичів та їхніх родичів. При цьому, згідно з генеральними планами сіл, тут мають бути транспортні розв’язки та житловий мікрорайон.

Нагадаємо, що вулиця Вернадського у Львові від Євро-2012 залишається не добудованою: у 2011 році встигли збудувати лише 1,3 км вулиці, не завершивши до кінця всі роботи. У 2011-2012 роках цю вулицю збудували у межах підготовки до Євро-2012. Ці роботи мали фінансувати з держбюджету, втім держава гроші так і не виділила. Передбачали, що вулиця повинна була мати чотири смуги, а посередині на перспективу залишили зелений простір, яким би згодом мав поїхати трамвай. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.