Цими вихідними українці перейдуть на зимовий час. Куди переводити стрілки

Більшість сучасних ґаджетів, такі як телефони та ноутбуки змінюють час на зимовий автоматично.

У ніч на 31 жовтня Україна офіційно переходить на зимовий час. О 4 ранку 31 жовтня стрілки годинника переводять на одну годину назад. Відтак наступна доба у вихідний день «збільшується» на годину.

Більшість сучасних ґаджетів, такі як телефони, ноутбуки тощо змінюють час на зимовий автоматично, втім, деякі потрібно налаштувати вручну.

Перехід на зимовий/літній час уперше запровадили у Великобританії понад 110 років. В Україні це почали робити на початку 1980-х років. Вважається, що зміна часу на зимовий/літній допомагає економити енергоресурси. Водночас варто пам'ятати, що організм людини може не одразу звикнути до нового режиму, тож варто не перевтомлюватись, деякий час обходитись без великих фізичних навантажень та правильно харчуватись.

Нагадаємо, переведення годинників регламентується постановою Кабміну від 1996 року про порядок обчислення часу на території країни. 20 вересня 2011 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України», якою скасовано щорічне переведення годинників на зимовий/літній час. Однак у жовтні того ж року таке рішення назвали поспішним та повернули переведення стрілок.

Ще в жовтні минулого року у парламенті зареєстрували законопроєкт про скасування переходу на літній час і зимовий час. Так, він передбачає закріплення в Україні єдиного київського часу і відмову від сезонного переведення годинників. В Україні годинник переводять на зимовий і літній час вже майже 40 років. Восени переведення годинників традиційно відбувається в останню неділю жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.