У Львові показали супермаркет Glovo, який працює без покупців

Але вже через 20 хвилин після замовлення товару у додатку Glovo кур’єр привезе у Львові товар до замовника.

На проспекті Чорновола, 101 у Львові урочисто відкрили мікрофулфілмент центр «Glovo Express», куди не впускають і не впускатимуть відвідувачів.

Менеджери компанії показали журналістам, як він працює. Це не склад продуктів, а справжній супермаркет на кілька відділів загальною площею 400 квадратних метрів, підтверджує і журналіст Dailylviv.com.

Товари тут посортовані за категоріями, розміщені у різних залах і чекають на відвідувачів не у великих коробках, а акуратно розташовані на полицях і в сучасних холодильних та морозильних камерах. Словом, все, як у повноцінному супермаркеті, тільки покупців тут не побачиш, адже працює крамниця у форматі мікрофулфілмент (або dark stores). Доступ до товарів мають лише кілька пікерів (збирачів замовлень), які працюють у рукавичках і масках. Двері до торговельних залів зачинені, а замовлення видають через спеціальне віконечко кур’єрам Glovo. Вже через 20 хвилин кур’єр привезе товар до замовника. 

Компанія Glovo і до цього не мала нестачі у клієнтах, але львів’яни переважно замовляли або готову їжу з ресторанів, піцерій та суші-барів, або ж продукти з різних супермаркетів. Тепер у Glovo відкрили перший власний супермаркет – і це лише початок. Незабаром у Львові з’являться два інших: у Залізничному районі та на Сихові. Це означає, що доставка буде надшвидкою – до 15 хвилин. 

У часи пандемії це є дуже безпечним сервісом: адже доступ до товарів мають лише кілька осіб і його торкаються менше рук. Навіть контакт з продавцем і кур’єром обмежений: після видачі товару віконце одразу зачиняється. Не дивно, що такий вид послуги, яку можна замовити у смартфоні через додаток Glovo, швидко набирає популярності у Львові. 

«Кількість замовлень з наших мікрофулфілмент центрів зростає щотижня на 30%, а дві локації вже отримують стабільно від 100-150 замовлень за день,  – розповів журналістам на брифінгу Дмитро Расновський, генеральний менеджер Glovo у Східній Європі та Центральній Азії. – Доставки спрощують, особливо в часи пандемії, життя людей, адже ми надаємо можливість обирати відповідно до обставин: витратити час на купівлю товарів у звичайному магазині чи замовити його у додатку Glovo і продовжити займатись своїми справами. Саме тому розвиток напряму Q-Commerce є нашим пріоритетом і ми вже маємо перші позитивні результати роботи». 

При цьому Glovo не припиняє співпрацювати й з іншими мережами супермаркетів. Але асортимент у власному мікрофулфілмент центрі нічим не поступається тим популярним товарам, які люди замовляють найчастіше. Це – вода, різні види молочної продукції, кави, чаю, ковбасів та сирів, свіжі овочі, м’ясні й ковбасні вироби, пиво та елітний алкоголь, товари гігієни й побутова хімія. Усього – понад тисячу видів товару. Приємно, що компанія націлена не лише на великого виробника, але й на локального місцевого, навіть на крафтову продукцію. 

«У супермаркетах ми переважно бачимо популярні марки великих виробників, вони більш «глобалізовані», а ми поставили собі за мету співпрацювати з тими, хто випускає якісну продукцію, але конкурувати за обсягом виробництва з великими компаніями не може, –  пояснив Дмитро Расновський. – Це – гарний шанс для малих і середніх виробників отримати ринок збуту і поліпшити ведення бізнесу, а для нас – урізноманітнити види товарів, щоб задовольнити смаки найвибагливіших клієнтів». 

Також компанія Glovo націлена на соціальні проєкти, зокрема «Тарілочку» – деякі види товарів будуть віддавати на благодійність. 

Стати клієнтом супармаркету без покупців просто: досить зайти в додаток Glovo у смартфоні (аналог додатку також є і на стаціонарних комп’ютерах та ноутбуках) і у відповідному розділі зробити замовлення. Єдине, про що просять у компанії, – це чесно вказувати свій вік при реєстрації, щоб не виникало непорозумінь під час замовлення алкоголю.  По-перше, клієнта попросять надіслати відповідний документ. І навіть, якщо покупець схитрує і надішле чужу копію, кур’єра обманути не зможе. А кур’єр не віддасть алкоголь неповнолітнім – привезе його назад. Закон є закон. Тому – без образ. 

Довідка 

Glovo — це сервіс доставки, що дозволяє придбати, доставити, передати будь-який предмет чи продукт у межах вашого міста. Компанія, що походить з Барселони, сьогодні працює у більше 900 містах у 24 країнах світу на трьох континентах – в Європі, Центральній Азії, Африці.

Щомісяця у всьому світі доставкою Glovo користуються понад 2,5 млн користувачів, замовлення доставляють більше 50 тисяч кур’єрів, кількість асоційованих партнерів досягає 90 тисяч. 

В Україні сервіс Glovo розпочав роботу у жовтні 2018 року та вже представлений у 38 містах – Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Львові, Запоріжжі, Вінниці, Полтаві, Миколаєві, Херсоні, Чернігові, Черкасах, Житомирі, Івано-Франківську, Чернівцях, Сумах, Вишневому, Борисполі, Броварах, Кривому Розі, Тернополі, Рівному, Кропивницькому, Бучі, Ірпені, Луцьку, Хмельницькому, Кременчуці, Ужгороді, Маріуполі, Умані, Трускавці, Дрогобичі, Чорноморську, Бердянську, Кам’янці-Подільському, Кам’янському, Краматорську.

Переглянути детальну зону покриття сервісу Glovo можна за посиланням: glovoapp.com/ru/map.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.