У Нацполіції повідомили, хто має право перевіряти в українців наявність COVID-сертифікатів (ВІДЕО)

На сьогодні ми маємо 870 кримінальних проваджень (щодо COVID-сертифікатів), 92 % цих проваджень стосуються підробки документів. Понад 70 проваджень стосуються медпрацівників, причетних до підробок документів про вакцинацію. За Законом за це правопорушення передбачено до 5 років позбавлення волі. Ще одна категорія порушників — туристичні оператори, які пропонують пакети вже з COVID-сертифікатом, — як інформує «Варта1», про це повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко.

Також Ігор Клименко розповів про те, які служби можуть перевіряти в українців наявність сертифікатів вакцинації від коронавірусної інфекції.

«Це і служба Міністерства охорони здоров’я, санітарні лікарні, і Держпродспоживслужба, це і безпосередньо провідники, якщо це стосується залізничного транспорту», — розповів він.

Самі поліцейські, додав Ігор Клименко, можуть вдатися до вибіркової перевірки сертифікатів. Водії громадського транспорту не можуть перевіряти наявність сертифікатів, однак зобов’язані попередити пасажирів про необхідність перевірки та наявність документів про вакцинацію. У ТРЦ сертифікати перевіряє персонал закладів.

Що стосується підроблених сертифікатів про вакцинацію, то чотири тисячі співробітників поліції застосовують спеціальне програмне забезпечення на планшетах для перевірки QR-кодів кожного сертифіката.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.