Гектар паю на Львівщині коштує на 70% більше, ніж в середньому в Україні

На території Львівської області, з моменту запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, а саме з 1 липня поточного року, продали 191 земельну частку (пай) площею 226 га. Інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Цей показник складає менш як 1 % від площі паїв проданих по Україні.

Проте, як наголошують у департаменті, середня вартість 1 гектару паю в області на 70 % вища від середнього показника по Україні та становить 79,41 тис грн (при розрахунку не враховано угоди купівлі-продажу, інформація про які надійшла до Держгеокадастру без зазначення вартості), пише Dailylviv.com.

Зазначимо, що до 1 липня існувала заборона на відчуження лише земельних ділянок, які перебувають у приватній власності та віднесені до земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва – земельних часток (паїв).

В цілому по Україні, з моменту впровадження ринку землі, відчужено більш як 36 тисяч ділянок на площі понад 90 тис га за такими цивільно-правовими угодами: купівля-продаж, міна, дарування, довічне утримання. Тут мова йде про усі земельні ділянки сільськогосподарського призначення приватної власності як для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, так і особистого селянського господарства, індивідуального садівництва тощо.

«Закон встановлює важливе обмеження, а саме, до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. Середня НГО ріллі області становить 21,5 тис грн. Проте, як ми бачимо, фактична ціна продажу є більшою як в 3,7 раза», – зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман.

Коли продавати земельний пай чи залишити його дітям-внукам, – поради експерта

Ринок землі буде активним аж у 2022 році, а не з 1 липня 2021-го

Власники землі втрачають 13-15 тисяч гривень за пай на рік,- експерт

Оренда землі на Львівщині подорожчала у понад 4,5 раза

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.