Помер ветеран Іван Залужний, який втратив єдиного онука у зоні АТО

У Запоріжжі помер Іван Аникійович Залужний. Про це повідомив колишній голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль.

Іван Залужний народився у Кисличуватій, що на той час була частиною Томаківки (Катеринославська губернія). У дитинстві пережив Голодомор 1932—1933 років.

У 1938 році був призваний до Робітничо-Селянської Червоної армії. За успішну службу відзначений почесним знаком «Відмінник РСЧА». У віці 23 років удостоєний звання лейтенанта. Учасник німецько-радянської війни. У 1944 році вступив до лав ВКП(б). Під час радянсько-японської війни командував пульвзводом 355-го окремого батальйону морської піхоти Тихоокеанського флоту. Героїчно проявив себе при звільненні міста Сейсін, за що був нагороджений Орденом Червоного Прапора.

Дослужився до звання капітана 1-го рангу.

Окрім військової справи, відзначився ще й на спортивному та трудовому поприщі. Здобув почесне звання Майстра спорту СРСР зі стрільби, входив до колегії спортивних арбітрів РРФСР. Відзначений нагородою «Переможець соціалістичного змагання» та медаллю «Ветеран праці».

У серпні 2014 року на похоронах свого єдиного онука Івана Гутніка-Залужного, вбитого російсько-терористичними військами під час війни на сході України, виголосив промову до своїх бойових побратимів, закликаючи їх зупинити Володимира Путіна та не допустити ескалації конфлікту.

У 2021 йому виповнилось 103 роки.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.