Депутати підтримали створення плану протидії негоді у Львові

Сесія Львівської міськради підтримала електронну петицію, якою львів’яни вимагали напрацювання заходів для протидії негоді у Львові. Відповідну ухвалу прийняли 4 листопада, передає кореспондент Львівського порталу.

Петицію зареєстрував ще 7 липня еколог та виконавчий директор ГО «Плато» Микола Рябика. Він зауважує, що Львів почав все більше потерпати від негоди: як від аномальної спеки, раптових буревіїв та злив, так і від сильних снігопадів.

Тому Львову, на його думку, слід підійти до цієї проблеми комплексно та розробити план із конкретними заходами протидії, як це є роблять передові європейські міста.

Зокрема, автор петиції запропонував:

  • дослідити вразливість громади до наслідків кліматичної зміни;
  • розробити та затвердити План адаптації до наслідків кліматичної зміни;
  • створити інституцію, яка буде відповідальною за кліматичну політику, наприклад, Кліматичний офіс Львова.

Депутати підтримали таку ідею, віддавши 43 свої голоси за винесену на сесію ухвалу. Тепер у мерії мають напрацювати «дорожню карту» з реалізації цієї петиції.

Нагадаємо, Львів цього літа потерпав від спеки і від буревіїв. Місто побило відразу три температурні рекорди – 24 червня та 14 та 15 липня.

Також протягом літа Львів щонайменше тричі страждав від сильних злив та гроз. Потужні буревії масово валили дерева, обривали лінії електропередач, пошкоджували дахи, а сильні дощі підтоплювали вулиці та будинки. Фото та наслідки однієї з таких літніх негод можна побачити тут.

Під час буревію на початку серпня у Стрийському парку загинула пара – 20-річний курсант Академії сухопутних військ та його 18-річна дівчина. На них впало дерево. У мерії тоді запевняли, що дерево до негоди не було пошкодженим, а впало від удару блискавки.

На ліквідацію наслідків літніх негод Львів витратив 21 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.