На Львівщині реалізують понад 1100 проєктів капітального будівництва

Коштами державного й обласного бюджетів на Львівщині реалізуються проєкти капітального будівництва на загальну суму 1,6 млрд гривень.

Про це під час брифінгу розповів директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда.

Зокрема, Державний фонд регіонального розвитку цьогоріч в державному бюджеті складав 4,5 млрд гривень, з яких 216,1 млн гривень для області.

«В межах передбачуваного фінансування в нас реалізовуються 16 проєктів, деякі з них є частиною програми Велике Будівництво. Найбільш знаковими об‘єктами є: школа Гніздичів на 432 учні, що була довгобудом і цьогоріч буде завершеною, адже в старій школі діти вчаться зараз у три зміни. Також потрібно відзначити школу на 180 учнів в селі Братковичі Городоцької ОТГ, яка також була довгобудом, але цьогоріч буде завершеною і третім об‘єктом є ЦНАП у місті Дрогобич»,- розповів Степан Куйбіда.

Новим джерелом фінансування є субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проєктів та розвиток об‘єктів соціально-культурної сфери. Для Львівщини ця субвенція становить близько 193 млн гривень,

«Вони були скеровані на 26 об‘єктів будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту. Основними об‘єктами фінансування є: стадіон «Галичина» в місті Дрогобич, капітальний ремонт стадіону «Сокіл» в місті Стрий та Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр»,- розповів Степан Куйбіда.

В межах субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій Львівщина отримала 208,4 млн гривень, які скерували на 297 проєктів, з яких 26 уже зараз є завершеними.

«Основними об‘єктами є Дрогобицька, Бориславська і Лопатинська районні лікарні, в яких вдалося закупити цифрові рентгенівські діагностичні системи. Окремо потрібно виділити такий об‘єкт, як Городоцька ЦРЛ, на який затверджено значний фінансовий ресурс у межах цієї субвенції, а саме 17 млн гривень», – розповів директор департаменту.

Щодо субвенції на розвиток мережі ЦНАПів, що є пілотною ініціативою Міністерства цифрової трансформації, то Львівщина отримала 23 млн грн.

«Ці гроші були виділені на 16 проєктів різного характеру. Відтак, у шести громадах — Гніздичівська, Моршинська, Самбірська, Стрийська, Ходорівська, Новороздільська вже закупили обладнання для видачі паспортних документів, посвідчень водія та реєстрації транспортних засобів. У інших 7-ми громадах проводяться роботи з будівництва/реконструкції будівель. Зокрема на такому об‘єкті як ЦНАП в Борині, що знаходиться в гірській місцевості і де невдовзі роботи будуть завершені», – розповів Степан Куйбіда.

93,5 млн гривень було скеровано на такі проєкти як розвиток інфраструктури велотуризму, розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера тощо. Ці кошти область отримала в межах секторальної підтримки Європейського Союзу.

Крім цього, виділялися кошти з обласного бюджету. Так програма обласного капітального будівництва, яка передбачає реалізацію 132 проєктів на загальну суму 238,2 млн грн.

«В обласному бюджеті також передбачено близько 26 обласних цільових програм і 6 з них носять капітальні видатки. Загалом інфраструктурна складова обласних програм вміщає в собі 701 проєкт на суму близько 244 млн гривень»,- розповів Степан Куйбіда.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.