Україна протестує проти візиту Путіна до окупованого Криму — МЗС

Міністерство закордонних справ висловило протест проти неузгодженого з Україною візиту президента Росії Володимира Путіна до тимчасово окупованого Криму.

Про це йдеться у заяві МЗС.

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із черговим неузгодженим з Україною візитом 4 листопада 2021 року президента Російської Федерації на тимчасово окуповану територію України: Автономну Республіку Крим і місто Севастополь. Зазначена поїздка відбувається всупереч неодноразовим застереженням України»- зазначено у відомстві.

Як наголосили в МЗС, Україна розглядає цей візит, як і інші неузгоджені з українською стороною поїздки російських посадовців до тимчасово окупованого Кримського півострова, як грубе порушення Росією суверенітету України, норм міжнародного права, резолюцій Генеральної Асамблеї ООН, зобов’язань Росії за договорами, сторонами яких є Україна та РФ.

«РФ як держава-окупант має можливість продемонструвати справжню турботу про мешканців тимчасово окупованого Криму: припинити безпрецедентні порушення прав людини, зокрема політичні репресії, викрадення і вбивства, звільнити незаконно утримуваних за ґратами українців та зосередити зусилля на політико-дипломатичному вирішенні російсько-українського збройного конфлікту задля відновлення територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.