Наразі важко спрогнозувати, коли ситуація з Covid стабілізується, – головний медик Львівщини

Львівщина вже майже тиждень перебуває у «червоній» зоні карантину. Проте тенденції захворюваності досі залишаються тривожними, кількість хворих й надалі продовжує зростати. Про це під час брифінгу 5 листопада повідомив директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис, передає Львівський портал.

За його словами, щоденно в області фіксують достатньо високі показники госпіталізації, відповідно зростає і заповненість Covid-стаціонарів. Лише протягом 5 листопада госпіталізували 300 осіб.

Крім цього бригади швидкої медичної допомоги щоденно мають від 190 до 220 викликів до пацієнтів з коронавірусом та підозрою на нього. Загалом, як зазначає Орест Чемерис, на сьогодні 25% викликів «швидких» – до пацієнтів з коронавірусом.

Стосовно стабілізації ситуації з коронавірусом, то посадовець каже, що з моменту введення обмежень «червоної» зони має пройти деякий час.

«Коли точно стабілізується ситуація, прогнозувати важко. Але якщо брати досвід перебування Львівщини у «червоній» зоні під час попередніх хвиль захворювання, стабілізацію показників ми досягали на 7-10 день. Під час першої хвилі – це була 7 доба, під час останньої, весняної, – це була 10-11 доба з моменту введення карантину», – зазначає Орест Чемерис.

Разом з тим він відзначає, що ця хвиля коронавірусу значно важча, ніж усі попередні. Головний медик Львівщини зауважив, що в області вона триває вже четвертий місяця.

«Тенденції є достатньо тривожними і ми готуємося до того, що сценарії можуть бути найрізноманітніші. Ця хвиля коронавірусу – важча. Хочу нагадати, що перший приріст хворих у стаціонарах фіксували ще на початку серпня. Тому фактично ця хвиля у нас триває вже четвертий місяць. У той час коли попередні хвилі тривали до 6-7 тижнів, далі ми доходили до піку та захворюваність йшла на спад. Ця хвиля важча, триваліша у часі та більш небезпечна», – додав Орест Чемерис.

Нагадаємо, фактично із кінця серпня в області почалась нова хвиля коронавірусу. Ще раніше медики прогнозували, що вона буде важчою, ніж усі попередні. Вже на кінець вересня – початок жовтня показник захворюваності перетнув позначку у 1000 хворих за добу.

Із кінця жовтня область встановлює рекорди за кількістю нових хворих за добу. Так, 30 жовтня на Львівщині зафіксували рекордні 1880 випадків. Крім збільшення захворюваності, в області суттєво зросло навантаження на «швидку» та лікарні.

Із 30 жовтня Львівщина перейшла до найсуворішої «червоної» зони. Повний локдаун у Львові та області просять ввести медики, оскільки лікарні завантажені важкохворими пацієнтами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.