За 28 тис з реанімації вийти живим складно. Треба 100-500 тис: мер Львова хоче, щоб Київ дофінансував ковід-хворих

Запровадження недиференційованого фінансування для лікування ковідних пацієнтів різної важкості на засіданні сесії ради підняв депутат і завідувач 1-го відділення центру хірургії лікарні швидкої медичної допомоги Гнат Герич. Міський голова Андрій Садовий у відповідь запропонував звернутися до уряду та Верховної Ради з проханням переглянути принцип фінансування, а також збільшити суми для лікування більш складних пацієнтів.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

«Незважаючи на титанічні зусилля міської ради Львова у фінансуванні медицини, ми не можемо робити це ізольовано. Потрібне фінансування з Національної служби охорони здоров’я. Але проблема в тому, що на лікування ковідного пацієнта виділяється 28 тисяч гривень і, на жаль, диференціації немає: чи це пацієнт у реанімації і потребує лікування впродовж місяця, чи він у ковідному відділенні на звичайному ліжку та лікується тиждень. Тому ми звертаємося з проханням визначити тарифи, відповідно до стану важкості пацієнтів із ковідом, і таким чином перерозподілити фінансування, щоб зняти це навантаження. Насправді, власне, медикаменти та інші видатки, які лягають на плечі пацієнтів, є непомірними», – зазначив Гнат Герич.

Як підкреслив міський голова, питання надзвичайно серйозне, тож вимагає негайних дій із боку держави.

«Це архіважливе питання. За таку суму – 28 тисяч – з реанімації вийти живим складно. Це може бути і 100, і 200, і 500 тисяч гривень. Тож значну частину коштів треба залучати на стороні. А Національна служба охорони здоров’я каже – 28 тисяч і крапка. Тому потрібно скерувати звернення до прем’єр-міністра, міністра охорони здоров’я, до голови ВРУ та керівника РНБО, щоб негайно внесли зміни і виділяли більше коштів та змінили сам принцип. Має бути диференційований підхід. Не можна всіх під одну лінію. Це дуже серйозна річ. Тут йде мова навіть не про дні, а про години. Це питання нашого життя», – зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, сьогодні сесія Львівської міської ради затвердила стратегію розвитку медицини на території міської територіальної громади. Йдеться про стратегічні цілі розвитку трьох львівських територіальних медичних об’єднань (ТМО) – невідкладної, планової допомоги та акушерства й гінекології.

Важкохворих на Covid залишать помирати: медичне сортування, – професорка

Плата за безнадійне лікування зятя-учасника АТО у головній комунальній лікарні Львова. Тарифи

20 838 вакцинованих від ковіду на Львівщині за один день: де найбільше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.