На Львівщині б’ють на сполох через низький рівень вакцинації від поліомієліту

Вакцинація проти поліомієліту на Львівщині є дуже низькою. Дітям до 1 року за підсумками 9 місяців в області проведена на 53,1%, старше 1 року – на 40,6%.

Ревакцинація поліомієліту у 18 міс. – на 45,2%, у 6 років – на 44,9%, у 14 років – на 44,8%, повідомляє у Facebook очільниця обласного центру контролю і профілактики хвороб Наталія Іванченко-Тімко.

“Здавалося, що поліомієліт відійшов у далеке минуле. Але… Рівненська область… Невакцинована громада… Випадок у дитини… Вакцинація проти поліомієліту відбувається в 2-4-6-18 місяців, 6 і 14 років. В суспільстві все добре, коли вакциновано 95%. Маємо проблему. Сподіваюсь, це не перетвориться на катастрофу”, – йдеться у повідомленні.

Як пояснює Наталія Іванченко-Тімко, такий низький рівень імунізації не дозволить вберегти від зараження, якщо на Львівщині з’явиться людина, яка буде виділяти вірус поліомієліту.

“Приїде хтось на територію області, хто буде виділяти поліовірус – і знайдуться сприйнятливі незахищені люди, які можуть захворіти і заразити інших невакцинованих. А це вже страшно. Кожен 10-й хворий буде мати паралічі. Хтось не зможе дихати, Хтось загине. Не треба повертатись у минуле. У довакцинальний період. Людське життя безцінне”, – наголосила вона і закликала місцеву владу посилити контроль за вакцинацією населення проти поліомієліту.

Нещодавно на Рівненщині вірус поліомієліту спричинив параліч 1,5-річної дитини. Дівчинка не була вакцинований, оскільки батьки відмовилися від щеплення з релігійних переконань. У дитини було паралізовано нижню частину тіла, але на щастя, після лікування спостеріється позитивна динаміка. У інших шістьох дітей в родині також підтверджено вірус.

Інший випадок був зареєстрований на Закарпатті, нагадує ВВС Україна. Вірус поліо підчепила 12-річна дівчинка, яка теж не була вакцинована. У родині є ще двоє менших діток, і мати після хвороби старшої дочки дала дозвіл на вакцинацію молодших. За словами лікарів, паралізована нога дівчинки відновиться, але їй буде потрібна тривала реабілітація.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.