Які свята відзначають 11 листопада (іменини, народні прикмети)

ІА Дивись.info склала добірку важливих подій і свят, які відзначають 11 листопада в Україні та світі.

Свята та події 11 листопада

Сьогодні — Міжнародний день енергозбереження. Також у світі святкують Всесвітній день курки. Цього року свято припадає на 11 листопада. Саме курка є найчисленнішою і найпопулярнішою свійською птицею (популяція понад 42 мільярди).

Також цього року відзначають Всесвітній день якості, який святкують у другий четвер листопада і Всесвітній день юзабіліті «зручність в використанні».

11 листопада також вважається Всесвітнім днем шопінгу.

Яке сьогодні релігійне свято

У цей день церква вшановує пам’ять святого Авраамія затворника. Біографічні дані преподобного Авраамия Затворника не збереглися. Час життя датується 2-ю третиною XIII — початком XIV століття. Припускається, що Авраамій Печерський преставився 29 жовтня 1360 року.

Його мощі спочивають у Ближніх печерах Києво-Печерської лаври між мощами преподобномученика Анастасія і 12-ти преподобних грецьких майстрів.

У цей день теж вшановують пам’ять Анастасії Римської (молодшої), християнськох преподобномучениці. Згідно з житієм, Анастасія була знатною дівчиною, що осиротіла в 3 роки. Виховувалася в жіночій християнській громаді в околицях Риму під наставництвом Софії. Вона була красивою, і багато знатних патриціїв звали її до себе, але Анастасія всім відмовляла. У віці 21 рік її привели до градоначальника Проба, перед яким вона відкрито визнала свою віру в Ісуса Христа і відкинула вимогу вклонитися язичницьким богам і вибрати собі знатного чоловіка. Проб виставив її голою перед народом, але Анастасія почала викривати градоначальника, і він піддав її катуванням. Її прив’язали до чотирьох стовпів вниз обличчям; під нею розпалили вогонь з сіркою і смолою і мучили її знизу вогнем і смердючим димом, а по спині били палицями. Далі мучитель наказав вирвати у неї з пальців нігті, потім відсікти її руки і ноги, а також вибити всі її зуби.

Житіє повідомляє, що, незважаючи на муки, Анастасія не припиняла сповідувати Христа і викривати Проба. Під час цих тортур християнин Кирило дав Анастасії води, за що був страчений. Після тривалих мук святу обезголовили, а тіло кинули без поховання на поживу звірам. Однак її тіло було знайдене і поховане її наставницею Софією та іншими місцевими християнами.

Іменини 11 листопада

Сьогодні іменини святкують: Анастасія, Мартин, Авраамій, Євген, Марія, Клавдій, Астерій, Неон, Феоніла та Анна.

Народні прикмети 11 листопада 

  • якщо туманно, то очікуваи морозів;
  • коли на деревах голосно кричать ворони – зима буде холодною;
  • хмари пливуть низько на швидке похолодання;
  • якщо листя з берези ще не опало, можна чекати на кілька теплих днів;
    голуби голосно воркують до хорошої погоди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.