«Нова пошта» розпочала доставку безпілотниками посилок з Києва до Львова (ФОТО)

Компанія Нова пошта доставила безпілотним літальним апаратом 10 посилок, вагою 2 кг із Києва до Львова. Безпілотник пролетів 500 км, — повідомляє «Варта1», з посиланням на “LIGA.net”.

Це друга безпілотна тестова доставка компанії. Першу доставку “Нова пошта” тестувала на маршруті “Київ–Харків”.

Особливістю доставки посилок до Львова було те, що безпілотник стартував та приземлявся на територіях терміналів компанії. У першому тестовому польоті безпілотник використав аеродроми.

“Сьогодні для польоту використовували БПЛА, що має вертикальний зліт і не потребує розгону, тому може доставляти безпосередньо до місця призначення”, — прокоментував Володимир Масюк, директор департаменту з досліджень та розробки Нової пошти.

Безпілотник має вантажопідйомність до 16 кг, може підніматися на висоту до 900 метрів та провести у повітрі до 12 години без додаткової підзарядки. Дальність каналу зв’язку для дистанційного керування становить 200 км. На борту знаходяться резервні канали зв’язку, які дають змогу керувати апаратом з будь-якої точки України.

У Новій пошті пояснили як відбувається доставка безпілотниками.

Спочатку посилку завантажують у відсік БПЛА прямо на сортувальному терміналі, після чого вона відправляється за вказаним маршрутом.

У повітрі апарат поводиться як справжній літак і вміє розпізнавати будь-які перешкоди на своєму шляху. Тому такий політ абсолютно безпечний для посилки.

За БПЛА слідкує оператор, який контролює апарат на випадок непередбачених моментів і може приймати управління.

Нова пошта планує стати першою компанією з безпілотної доставки в Україні та запустити послугу в комерційну експлуатацію.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.