Медична фірма Козловських самоліквідується і приймає вимоги кредиторів

ТОВ «Лемберг Медікал Центр» з 22 жовтня цього року вирішило припинити свою діяльність і до 22 грудня 2022 року розглядатиме вимоги кредиторів. Які це може мати наслідки для Львова?

Верховний Суд не задовольнив касаційну скаргу Об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу. Таким чином йому не вдалося скасувати ухвали Львівської міськради, згідно з якими ТОВ «Лемберг Медікал Центр» отримало ділянку на вул. Раппапорта, 6. Про це повідомляють Наші гроші.Львів, пише Dailylviv.com. 

Раніше на цій території було єврейське кладовище. А тепер на цій ділянці «Лемберг Медікал Центр» збудувало приватний медичний центр з пологовим будинком.

Земельну ділянку під це будівництво компанія орендує з серпня 2019 року, а містобудівні умови та обмеження вона отримала в жовтні того ж року.

Тривалий час власницею «Лемберг Медікал Центр» була Юлія Козловська, дружина депутата облради Григорія Козловського, який також був директором товариства. Зараз фірма є у стані припинення діяльності та перереєстрована на Євгена Лобова. Сам медичний центр у квітні перереєстрували на однорічного сина Козловських ‒ Ярему. У вересні він здав медцентр в оренду на десять років іншій фірмі ‒ ТОВ «Оксфорд Медікал Захід».

Колись на території, обмеженій вулицями Рапопорта, Базарна та Клепарівська, розташовувалось єврейське кладовище, яке існувало з XIV століття по 1855 р. Об’єднання євреїв також намагалось отримати цю ділянку в оренду.

У 2018 році, в іншому позові, суд визнав бездіяльність міськради у наданні дозволу на розробку проєкту землеустрою кладовища. Тим же рішення зобов’язав надати об’єднанню євреїв такий дозвіл, але натомість ділянку в оренду передали «Лемберг Медікал Центр».

Своє право на ділянку Об’єднання комітетів для євреїв мотивує тим, що у 2010 році «Старе Єврейське кладовище» внесли в Державний реєстр нерухомих пам’яток. На думку позивача, використання цієї території суперечить генплану Львова, оскільки вони віднесені до земель історико-культурного призначення, а також розташоване в межах охоронної зони ЮНЕСКО та історичного ареалу міста.

У першій інстанції Об’єднання євреїв перемогло. Суд вирішив, що ділянка рощташована на території пам’ятки історії, а при прийнятті рішень Львівська міська рада не дотрималась вимог законодавства, що регулює охорону культурної спадщини.

Натомість у апеляції рішення суду першої інстанції скасували. Свої дії апеляційний суд пояснював тим, що дозвіл ЛМР на розробку проєкту землеустрою не гарантує набуття права власності чи користування ділянкою. А також врахував те, що «Лемберг Медікал Центру» належала одна з будівель на цій території.

Що стосується охорони пам’ятки, то наразі відсутня затверджена Мінкультом документація щодо визначення меж історичних ареалів м. Львова.

Верховний Суд також послався на відсутність Історико-архітектурного опорного плану. Суд зазначив, що саме внаслідок відсутності чітких, визначених меж історичного ареалу м. Львова неможливо встановити факт порушення.

«Оскільки матеріали справи не містять доказів затвердження меж історичного ареалу м. Львова та охоронної зони вказаної пам`ятки місцевого значення, то відповідно твердження позивачів про порушення режиму використання та охорони території пам`ятки при винесені оскаржуваних ухвал є необґрунтованими», ‒ йдеться у рішенні суду.

З будівництвом медичного центру на вул. Якова Раппопорта, 6 пов’язані кілька інших судових спорів. Раніше Об’єднання комітетів для євреїв хотіло скасувати дозволи на будівельні роботи для компанії «Лемберг Медікал Центр». Але наразі також програло апеляційну інстанцію.

Водночас фірма «Лемберг Медікал Центр» намагається скасувати припис Міністерства культури України, в якому зазначена вимога зупинити будівництво медичного центру.

Цікаво, що,за даними державного реєстру підприємств, ТОВ «Лемберг Медікал Центр» з 22 жовтня цього року вирішило припинити свою діяльність, нині перебуває в стані ліквідації і до 22 грудня 2022 року розглядатиме вимоги кредиторів. Які наслідки це матиме для описаних вище подій, поки що не відомо.

Екскомпанія Козловського хоче змінити межі історичного ареалу Львова, які не затверджені депутатами міськради

“Наш ринок” на вул. Рапопорта у Львові залишили без землі

Керівник тютюнової фабрики у Винниках Григорій Козловський не доплачуватиме податки

Юрист Козловського хоче забрати у виконкому ЛМР право погоджувати будівництво

Суд у Львові допоміг фірмі Козловських робити реконструкцію торгового центру під виглядом капремонту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.