Законопроєкт про регулювання обігу медичного канабісу винесли на громадське обговорення

Свої пропозиції та зауваження можна надсилати протягом 30 днів.

Міністерство охорони здоров’я винесло Проєкт Закону України про регулювання обігу медичного канабісу на громадське обговорення. Нині у державному реєстрі лікарських засобів зареєстрували низку знеболювальних лікарських засобів, декілька препаратів для лікування хвороби Альцгеймера, а ліки для надання допомоги дітям, які мають відповідні розлади здоров’я, узагалі відсутні. Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Використання канабіноїдів для медичної допомоги тим, що потребують знеболення, страждають на хворобу Альцгеймера, а також в особливих випадках для дітей, може допомогти таким пацієнтам.

Читайте також: Медичний канабіс в Україні. «за» і «проти» та що каже церква

Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності» пропонує, зокрема:

  • врегулювати питання про забезпечення доступу пацієнтів до препаратів з канабісу для лікування хронічного болю, хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона, посттравматичного синдрому, онкологічних захворювань, епілепсії в дорослих і дітей та інших захворювань;
  • створити належні умови для повноцінного застосування рослин у медичній та науковій діяльності, в тому числі з метою розробки, клінічних досліджень та державної реєстрації дієвих лікарських засобів чи протоколів лікування, що передбачають використання продуктів з вмістом канабіноїдів;
  • забезпечити заходи контролю за обігом таких засобів з метою запобігання вживання їх не за медичним призначенням,
  • встановити вимоги та визначити особливості контрольованого обігу сортів рослин роду коноплі (Cannabis) та визначити вимоги до суб’єктів господарювання, які можуть здійснювати операції, пов’язані з обігом сортів рослин роду конопель (Cannabis);
  • сприяти підвищенню рівня та якості медичного обслуговування населення шляхом забезпечення реалізації права на охорону здоров’я із застосуванням більш ефективних лікарських засобів та методів лікування, зокрема, у галузі паліативної медицини, які серед іншого базуються на симптоматичному лікуванні та знеболенні.

 

Законопроєкт для громадського обговорення розмістили за посиланням. Пропозиції та зауваження можна надсилати протягом 30 днів з дати публікації на адресу МОЗ України у письмовому або електронному вигляді за адресою: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, телефон: (044) 253-72-71, e-mail: moz.pharma24@gmail.com.

Нагадаємо, у 2019 році у Верховній Раді зареєстрували законопроект №10313 про внесення зміни до деяких законодавчих актів щодо забезпечення фундаментального права особи на життя. Ідеться про легалізацію медичного канабісу. Законопроект мав врегулювати використання медичного канабісу в медицині та науці. Минулоріч нардепи публічно оголосили, що законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу не потрібен, бо для цього достатньо постанови Кабміну, яка переносить коноплю зі списку заборонених речовин в список контрольованих.

Кому допомагає медичний канабіс, у чому відмінність медичного і немедичного (або рекреаційного) та що про це каже Церква – читайте в матеріалі Tvoemisto.tv.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.