Генпрокурорка назвала “чемпіонів” серед областей з найбільшою кількістю смертельних ДТП

В Україні за 10 місяців 2021 року зареєстрували майже 11 тисяч кримінальних проваджень за статтею 286 Кримінального кодексу України — порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту. Про це на виїзному засіданні комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, що проходить у Харкові в режимі відеоконференції сьогодні, повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова, пише “Суспільне”.

“З летальними наслідками — 1844, це за 10 місяців, ми прекрасно розуміємо, що на кінець року ця цифра буде більшою. Хто в нас “чемпіони” по областях, по країні? На першому місці залишається Дніпропетровська, причому і з ДТП із загиблими, і з ДТП із загиблими пішоходами. На другому місці — Львівська, на третьому — Харківська, і на четвертому Київська”, — сказала Венедіктова.

“Чому стаються ці смерті? Чотири топ-причини, які нам називає конкретна статистика: на першому місці — перевищення безпечної швидкості (більше тисячі загиблих), на другому — порушення правил маневрування, на третьому — виїзд на смугу зустрічного руху і на четвертому — перехід пішоходів у невстановленому місці”, — додала прокурор.

На думку генпрокурорки, цією інформацією мають керуватися народні депутати під час розгляду законопроєктів, пов’язаних з аваріями. Розмірковуючи над заходами запобігання ДТП, Венедіктова відзначила ефект від фігур, що імітують пішоходів на узбіччях, та освітленість переходів.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.