Українців попередили про нову шахрайську схему

Українців попередили про активізацію шахраїв, які телефонують родичам військових та повідомляють їм про те, що їхня близька людина потрапила у полон.

Про те, як не стати жертвою зловмисників, на своїй сторінці у фейсбуці розповів речник управління СБУ в Запорізькій області Сергій Левченко.

Розмову будують за схемою: «Вам знайомий (ім’я близької людини – сина, брата, чоловіка…)?. Він зараз у нас, він потрапив у полон. Хочете визволити – потрібно заплатити…».

Зловмисники телефонують на мобільний переважно ввечері або вночі.

У цій ситуації найважливіше: не піддаватися емоціям і не нервувати. Не варто розпитувати подробиць у шахраїв, бо для них це – додаткова можливість продовжувати розмову у бажаному для них руслі і чинити на вас психологічний тиск. Мета таких дзвінків завжди одна – змусити вас, «рятуючи» родича, переказати гроші на певний банківський рахунок або на названу шахраями сім-карту. Іноді зловмисники просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з’ясувати справжню ситуацію. А інколи міняють голос і представляються родичами. Та це не повинно вплинути на ваше рішення отримати інформацію «від першоджерела». Що робити, щоб не стати жертвою шахраїв: – перш за все, не панікуйте та не поспішайте виконувати умови аферистів. НІКОЛИ не називайте своїх близьких на ім’я; – попросіть людину, яка зателефонувала, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження полоненого родича. Майже стовідсотково зловмисники ваш номер набрали шляхом випадкового набору і такою інформацією не володіють; – уточніть, в якому місті та якій частині проходив військову службу ваш родич; – якомога швидше зателефонуйте родичу, який «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть у даний момент бути поруч і підтвердити чи спростувати почуту вами інформацію. З цією метою завжди варто заздалегідь попросити у рідних телефон, за яким можна зателефонувати у випадку непередбачуваної ситуації; – у жодному випадку не надсилайте та не передавайте кошти задля «вирішення» питання. Якщо ви або ваші знайомі все ж потрапили у ситуацію, коли невідомі люди вимагають у вас гроші за «вирішення» питань щодо визволення родича з полону, негайно телефонуйте до об’єднаного центру з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження безвісти зниклих в районі проведення ООС за телефоном : (044) 255-84-35 або на гарячу лінію Управління СБ України в Запорізькій області (061) 239-60-40.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.