Оголошено підозру пілоту, який без посвідчення і дозволу керував Ан-2 (ФОТО)

Сьогодні було повідомлено про підозру пілоту літака, на перехоплення якого у серпні Збройні сили України підняли МіГ-29. Про це розповіли у пресслужбі СБУ України.

Тоді літак-порушник зафіксувала протиповітряна оборона України, коли той слідував у бік державного кордону на території Чернівецької області.

Оскільки інформація про цей політ в органах обслуговування повітряного руху була відсутня, літак не подавав обов’язкових сигналів розпізнавання, а екіпаж не виходив на зв’язок,  інцидент класифікували як порушення державного повітряного простору.

“Повітряним командуванням «Захід» Повітряних сил ЗСУ для реагування на виявлену загрозу було прийнято рішення про підйом у повітря екіпажу винищувача МіГ-29 з аеродрому в Луцьку. Пілот винищувача виконав пошук, візуальне розпізнавання та примушування літака-порушника до посадки.” – повідомили в СБУ. 

Як виявилося, чоловік здійснив виліт на знятому з експлуатації Ан-2 з території незареєстрованого злітно-посадкового майданчика «Косів». Він не погодив маршрут, що могло спровокувати як зіткнення з іншими літаками, так і нищення інфраструктури в результаті можливого падіння через несправність чи невміле управління.

Горе-пілот не мав не лише дозволу на політ, а й пілотського посвідчення.

“Досудове розслідування встановило, що несанкціонований політ здійснив 45-річний житель Коломиї. Чоловік, не пройшовши навчання та не маючи пілотського посвідчення, підняв у повітря літак Ан-2, випущений 49 років тому і знятий з експлуатації. Виліт він здійснив з території незареєстрованого злітно-посадкового майданчика «Косів», який не має допуску до використання.” – додали в СБУ.

Окрім зазначеного зловмисник порушив ще цілу низку авіаційних правил, які регулюють безпеку польотів.

Наразі «повітряному пірату» повідомлено про підозру за ст. 281 (порушення правил повітряних польотів) Кримінального кодексу України. Справу з обвинувальним актом передано до суду.

Викриття протиправної діяльності проводило Управління СБУ в Івано-Франківській області спільно з Нацполіцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.