Махінатора торгів для людей у формі у Львові оштрафували майже на 1 млн грн

Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету оштрафувало на 952 тис. грн ТОВ «Торнадо» за фіктивну конкуренцію на низці закупівель.

Ще у травні 2020 року «Наші гроші. Львів» виявили фіктивну конкуренцію на закупівлі літніх костюмів для Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, пише Dailylviv.com. Тоді ТОВ «Торнадо» узгоджувало свою поведінку на торгах з приватним підприємцем Андрієм Осьмаком. Останній уник штрафу, оскільки припинив діяльність у грудні 2020 р.

У матеріалі журналісти зазначали, що обидва конкуренти мають спільних працівників ‒ у довідках, поданих на інші торги, вони вказують однакових кравців, технологів і завідувачів виробництва.

Крім того, Андрій Осьмак у своєму резюме написав, що працював у ТОВ «Торнадо» начальником відділу виробництва впродовж 2003-2016 років. Також підприємець не завантажував фактично жодних необхідних для перемоги документів.

Після публікації матеріалу юристи проєкту «Тисни» (Bihus.info) надіслали звернення до Антимонопольного комітету, який оштрафував одного з порушників за махінації на цьому та 13 інших тендерах.

Переважно ТОВ «Торнадо» і Андрій Осьмак розігрували торги від університету життєдіяльності, військових частин та муніципальних варт.

Окрім вищезгаданих доказів, АМКУ знайшов кілька інших доказів пов’язаності. Зокрема, учасники закупівель користувались однаковим номером телефону, IP-адресою, мали однакове закінчення назв електронних скриньок. Також представники ТОВ «Торнадо» спілкувались і переписувались з Андрієм Осьмаком, а сама фірма мала перед ним заборгованість. Пропозиції учасники подавали з невеликою різницею в часі, а документи готували на одному сканері.

Цікавим є те, що і Осьмак і ТОВ «Торнадо» надали заперечення на результати розслідування АМКУ. Але комітет не взяв їх до уваги, оскільки вони не спростовують сукупності висновків, а ТОВ «Торнадо», на думку АМКУ, «здійснює фрагментацію доказів з метою їх представлення відірвано один від одного».

Компанії призначили максимальний штраф по кожній із закупівель (по 68 тис. грн за кожну), а тому сумарний штраф склав 952 тис. грн. Окрім штрафу, фірма не зможе брати участь у конкурентних торгах впродовж трьох років.

Чи знали про ці махінації ті, хто був замовником торгів, інформації поки що немає.

Львівське управління поліції замовило бронеавтомобіль за 3,2 млн грн у тендерних махінаторів

Два Ситники з берегів Дніпра і КП Мостиської міськради висушили грантові кошти від Євросоюзу у сумнівних торгах

Махінатори – підприємці, брокери і митники – заробляли незаконно два рази: на продажу і відшкодуванні

Кондиціонери в сесійній залі Львівської облради відремонтують за один млн грн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.