ГРВІ підхопили майже 10 тисяч мешканців Львівщини

Протягом минулого тижня, з 21 по 28 листопада, ГРВІ виявили майже у 10 тисяч мешканців Львівщини. Про це Львівському порталу повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Так, минулого тижня на ГРВІ, в тому числі й на коронавірус, захворіли 9890 мешканців Львівщини, що на 520 випадків менше у порівнянні з попереднім тижнем. У відсотковому співвідношенні показник захворюваності в області впав на 5%.

Більше третини з-поміж усіх недужих на Львівщині – це діти (34,4% або 3403 особи). У порівнянні з попереднім тижнем рівень захворюваності серед дітей зріс на 0,5%.

Щодо Львова, то минулого тижня тут занедужали 2757 людей, що на 90 випадків менше, ніж попереднього тижня. Майже 30% серед усіх хворих – діти. Динаміка серед дітей не змінилась.

Жодного випадку грипу цього епідсезону на Львівщині ще не виявили. Минулого епідсезону в області лабораторно виявили лише два випадки грипу: грип В та А(H1N1), більш відомий як «свинячий» грип. Сезон 2020–2021 років був унікальним за вірусологічною характеристикою, оскільки циркуляції вірусів грипу в Україні майже не фіксували.

Нагадаємо, цьогоріч активний сезон грипу та застуди в Україні почався ще наприкінці вересня, а пік захворюваності епідеміологи прогнозували також раніше – у жовтні-листопаді.

У цьому епідсезоні в Україні прогнозують циркуляцію трьох штамів грипу.

У МОЗ наголошують: найкращою профілактикою грипу є вакцинація.  Для щеплення будуть доступні три вакцини: Джісі Флю Квадривалент (Корея), Ваксі грип Тетра (Франція) та Інфлувак Тетра (Нідерланди).

У час пандемії виключено, що людина може одночасно захворіти на грип і коронавірус. Також невідомо, як ці два віруси поведуть себе в організмі людини. Тому аби вберегтися від сезонного грипу, жителів Львівщини закликають робити прививки, незважаючи на пандемію Covid-19. ВООЗ також радить не нехтувати щепленням від сезонного грипу під час пандемії.

Для того, аби зробити щеплення, слід звернутись до вашого сімейного лікаря. Він має призначити конкретний час проведення вакцинації, коли буде найменше скупчення людей в медзакладі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.