В Україні хочуть запровадити День українського борщу

Депутати пропонують відзначати його у другу суботу вересня.

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про запровадження національного свята – Дня українського борщу. 

Читайте також: Гуцульська коляда може стати надбанням культурної спадщини ЮНЕСКО

Автори проєкту постанови зазначають, що український борщ – традиційна перша страва українців, а також маркер національної ідентичності. Про давність борщу та його значення в українському житті свідчить велика кількість топонімів та прізвищ (від початку ХІV ст), перші писемні згадки про борщ та його рецептуру відносимо до ХVІ – початку ХVІІ століття. 

Цього дня українцям пропонують готувати, ділитися рецептами борщу та обмінюватися культурологічною інформацією, щоб зберегти традиційну українську кухню та культуру, тяглість культурної традиції.

У пояснювальній записці йдеться, що одні з перших згадок про борщ датуються другою половиною жовтня 1584 року у подорожніх записах німецького торговця Мартина Грюневега. Водночас у жовтні достатньо багато інших пам’ятних дат (перша неділя жовтня – День вчителя, 14 жовтня – День захисників та захисниць, Свята Покрова, День Української повстанської армії, 28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників), тому пропонують відзначати День борщу у другу суботу вересня.

Читайте також: Український борщ потрапив до рейтингу 20 найсмачніших супів за версією СNN

Серед ініціаторів законопроєкту 24 депутати, серед яких Наталя Піпа, Володимир В'ятрович, Софія Федина, Галина Васильченко і Микола Княжицький.

Нагадаємо, що український борщ потрапив до рейтингу 20 найсмачніших супів за версією СNN. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.