Львів отримав статус громади, дружньої до дітей та молоді

Такий статус отримали ще два міста України.

Львів включили до переліку громад, дружніх до дітей та молоді. Крім Львова туди потрапили ще два міста України – Бахмут та Вінниця. Відповідне рішення учора, 2 грудня, одноголосно підтримали члени Ради партнерів глобальної Ініціативи.

«Включення до переліку дозволить Львову брати участь у більшій кількості програм ЮНІСЕФ. Крім того, це додатковий показник для інвесторів. Присутність у переліку свідчить, що місто дбає про те, аби громада мала якомога більше здорових родин», – у коментарі Тvoemisto.tv каже колишня депутатка ЛМР Юлія Гвоздович. Вона спільно з колегою-депутаткою Уляною Пак ініціювала прийняття Плану дій з реалізації цієї ініціативи.

Додамо, що шлях до отримання статусу «Міста дружнього до дітей» тривав близько 5 років. Координував його Інститут міста. За цей час у Львові з’явився сучасний молодіжний центр МолоДвіж, запрацювала Дитяча дорадча рада. Також було запроваджено ряд інструментів громадської участі. 

«Ми розпочали процес ще у 2016 році, коли ініціювали створення стратегії «Львів, дружній до дітей та молоді». Стратегія включає три основні пріоритети: право на визнання, повагу та справедливе ставлення, право бути почутим, право на охорону здоров’я, освіту та соціальний захист», – каже Юлія Гвоздович.

Бахмут, Вінниця та Львів – перші українські міста, які офіційно отримали таке звання.  Проміжний статус кандидатів має ще понад 20 міст. 

Нагадаємо, нещодавно Львів змагався за титул молодіжної столиці Європи. У фінал змагань вийшло 4 міста. Окрім Львова, це бельгійський Гент, угорський Веспрен та столиця Молдови Кишинів.

Марія Оринчак

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.