Масштабний урбан-парк та оновлений Центр творчості. Як зміниться простір на Погулянці

На Погулянці планують створити комплексний громадський простір для відпочинку та творчості.

Наступного року на території Цетру творчості дітей та юнацтва Галичини, що розташований на вул. Вахнянина, 29, планують збудувати масштабний урбан-парк. Саму ж будівлю будуть відновлювати, аби пристосувати її до функціонування створеного парку та доповнити інтер’єр. Однак Центр й надалі функціонуватиме за своїм призначенням. Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповів головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

На сьогодні у Центрі творчості працює чимало різних студій, де займаються багато дітей. З його слів, збудований урбан-парк буде своєрідного львівського формату. Оскільки будівля центру є цінною архітектурою радянського періоду, тому ландшафт, який створюватимуть навколо, має максимально апелювати до будівлі та доповнювати її.

«Не йдеться про реконструкцію як таку. Площі центру є доволі великі, питання здебільшого у термосанації (утеплення будівлі – ред.) у місцях, де холодно, відбувається промерзання. Також потрібна заміна вікон, які архітектурно красиві, але з погляду термотехнічних характеристик не відповідають сучасним екологічним теплотехнічним стандартам. Тому буде проведено ремонт, аби відновити стан будівлі», – каже Антон Коломєйцев.

Додає, що вже міська рада вже провела кілька робочих зустрічей з керівництвом Центру творчості, а також з архітекторами, які займаються архітектурою радянського модернізму, щоб під час ремонтних робіт вдалося зберегти всі цінні елементи. Вже є напрацьований перелік завдань, роботи планують розпочати наступного року. Натомість загальний кошторис поки невідомий. 

Місце розташування для майбутнього урбан-парку поруч з Центром творчості на Погулянці обрали неспроста. Попри те, що це має буде синергійний комплекс, є й інші аспекти, каже Антон Коломєйцев. Це доступність до локації з різних районів міста, також тут кінцева зупинка трамваю, розташування поруч з парком, наявність водного обєкту. Також це велика територія, яка дозволяє облаштувати великий сучасний урбан-парк.

«Насправді там багато місця для облаштування парку. Площа перед будівлею, що нікои не використовувалася функціонально за призначенням. Власне, вона буде замінена урбан-парком. Також є велика територія разом з озером на задньому дворі Центру, і простір збоку будівлі. Додам, що вздовж вулиці Банаха є ще ціла смуга, яка належить до території комплексу і може бути використана під майданчик. Наразі тільки складаємо план», – пояснює Антон Коломєйцев.

Нагадаємо, наступного року у Львові планують збудувати перший масштабний урбан-парк. За площею урбан-парк охопить територію приблизно трьох футбольних полів. Тут облаштують зони брейкдансу, боулдерінгу, скелелазіння, скейт-парку. Також будуть локації для найменших відвідувачів, де можна буде кататися на велосипедах та самокатах.

Будівництво парку здійснюватимуть за кошти з держбюджету з 20-відсотковим співфінансуванням з місцевих бюджетів. Сам ремонт будівлі Центру творчості, імовірно, проводитимуть за кошти міського бюджету. 

Юлія Осим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.