У День Збройних Сил у Львові встановлять пам’ятну таблицю Герою Тарасу Матвіїву

Меморіальна дошка з’явиться на фасаді факультету, де навчався Тарас.

У День Збройних Сил України, 6 грудня у Львові встановлять пам’ятну таблицю Герою України Тарасу Матвіїву. Дошка з’явиться на фасаді будинку №49 на вул. Ген. Чупринки. У цій будівлі розташований факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка, де навчався Тарас.

Відкриття відбудеться у понеділок о 14:00 год, повідомляють в ЛМР.

Нагадаємо, молодший лейтенант Тарас Матвіїв загинув увечері 10 липня торік, коли бойовики обстріляли українські позиції в районі села Троїцьке Попаснянського району Луганської області. Одна з мін потрапила в бліндаж, де було двоє вояків. Тарас Матвіїв витягнув двох своїх бійців назовні й відніс у безпечне місце. У цей час ще одна міна впала на позицію й осколками смертельно поранила Тараса.

Тарас Матвіїв народився 18 лютого 1989 на Волині, але з дитинства мешкав у Жидачеві Львівської області. Навчався у Жидачівській школі №1, закінчив факультет журналістики ЛНУ імені Івана Франка, був кореспондентом ТРК «Ера» (2011-2012) та телеканалу TVi (2012—2013), блогером у низці видань, зокрема, «Дивись.Інфо», LB.ua, «Львівська мануфактура новин».

Улітку 2015 року став добровольцем Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», воював у Пісках. Активний учасник Революції гідності у складі 3-ї сотні Самооборони Майдану. Згодом став співкоординатором «Пошукової ініціативи» (організації, що розшукувала зниклих людей під час Революції гідності), членом ГО «Українська галицька асамблея», засновником ГО «Народний легіон», активістом руху «Стоп лісоцид».

У вересні 2018 року вступив на курси лідерства НАСВ ім. Петра Сагайдачного, де отримав військове звання молодшого лейтенанта. З грудня 2019 року проходив військову службу за контрактом на посаді командира взводу у 24 ОМБр. Виконував завдання на взводному опорному пункті «Сармат».

Загинув 10 липня 2020 року, під час ворожого мінометного обстрілу позицій Об'єднаних сил поблизу с. Троїцького Попаснянського району на Луганщині. Після прощання у Києві на Майдані Незалежності та у Львові, похований в Жидачеві.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.