Для людей без смартфонів придумають альтернативу, як отримати тисячу за вакцинацію 

Пенсіонери, які мають обидва щеплення проти коронавірусу та мають право отримати фінансову допомогу від президента Зеленського, втім не мають смартфонів, отримуватимуть тисячу за щеплення, проте дещо пізніше.

Нині опікуються цим питанням, повідомив директор департаменту регуляторної політики та підприємництва при Міністерстві економіки України Олександр Палазов, передає Еспресо.TV.

«Програма «єПідтримка», за якою повністю вакциновані українці зможуть отримати по 1 тис. грн, буде реалізовуватися у декілька етапів у 2021 і 2022 роках. На першому етапі прийом звернень громадян відбуватиметься через застосунок «Дія». Враховуючи стислі терміни запуску програми, «Дія» є найшвидшим і найпростішим технічним інструментом реалізації. На другому етапі у 2022-му році вже заплановано впровадження альтернативного інструменту, над яким ми працюємо. Для людей похилого віку, які не мають смартфонів, буде запропонована альтернатива наступного року», — пояснив він.

Чиновник додав, що другий етап виплати тисячу гривень вакцинованим від COVID-19 заплановано на 2-й квартал 2022 року.

«Щодо переліку учасників програми «єПідтримка»: ми говоримо про бізнес, який найбільше постраждав від пандемії COVID-19. Перелік учасників буде затверджено постановою Кабінету міністрів на цьому тижні. У програмі можуть взяти участь як юридичні особи, так і фізичні особи підприємці. Кабмін буде визначати ті «діяльності» українського бізнесу, які постраждали, і які матимуть доступ до цієї програми. Президент Зеленський зазначив декілька сфер програми: культура, спорт, авіа і залізничні перевезення по Україні. Тобто компанії з цих сфер, повинні мати банківський термінал чи можливість торгівлі в Інтернеті, щоби взяти участь у програмі», — зауважив директор департаменту.

Він наголосив, що отриману тисячу не можна буде перевести у готівку, щоби ці кошти були витрачені виключно на послуги тих, хто постраждав від пандемії, а інші компанії не могли змінювати вид діяльності задля участі у програмі «єПідтримка».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.