МОЗ попереджає про схему шахраїв, які виманюють дані для нібито виплати Covid-тисячі

МОЗ заявляє, що не розсилає повідомлення щодо виплати 1 тис. грн щепленим громадянам.

У мережі поширюються неправдиві повідомлення нібито від імені Міністерства охорони здоров’я, в яких пропонують користувачам надати контактні дані для виплати 1 тис. грн особам, які завершили повний курс щеплення від коронавірусу. У цих повідомленнях шахраї просять надіслати номери карток та інші персональні дані, мовляв, вони необхідні для виплати коштів на банківські рахунки.

Такі звістки надходять користувачам у месенджерах, через звичайні смс-повідомлення, а також зустрічаються у соціальних мережах та рекламних банерах. У пресслужбі МОЗ пояснюють, не мають жодного стосунку до цього.

«МОЗ застерігає: не довіряйте подібним шахрайським методам виманювання грошей та персональних даних. Шахраї можуть скористатися вашими даними для зняття коштів з карток. Небезпечно повідомляти будь-яку інформацію про свої банківські картки, зокрема про строк дії та CVV», – йдеться в повідомленні.

Нагадуємо, що програма цільового фінансування вразливих категорій бізнесу під час карантину «єПідтримка», яку анонсував президент України Володимир Зеленський, розпочнеться 19 грудня 2021 року та триватиме 12 місяців. У межах програми повністю щеплені від коронавірусу українці зможуть отримати від держави 1 000 грн на віртуальні картки через сервіс «Дія». Також розробляється механізм отримання коштів для тих громадян, хто цим сервісом не користується.

Передбачають, що за ці кошти можна буде придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концерт або купити квитки на внутрішні авіа- та залізничні рейси, а також придбати книжки. Тим самим ми підтримаємо українських підприємців у складні часи карантинних обмежень. Ця тисяча гривень не буде підлягати оподаткуванню. Крім того, її отримання жодним чином не влине на нарахування субсидій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.