На Львівщині відреставрували 200-літню церкву, де парохом був дід Євгена Коновальця

За майже 4 роки тут провели близько 150 різних видів робіт у самій церкві та дзвіниці.

На Львівщині завершили реставрацію пам’ятки національного значення з понад 200-літньою історією – Церкву Стрітення Господнього в Черепині, де парохом був дід полковника армії УНР Євгена Коновальця. Її реставрували з 2018 року. Цьогоріч на завершення реставрації з обласного бюджету надійшло 800 тисяч гривень. Про це повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

За майже 4 роки, за його словами, тут провели близько 150 різних видів робіт у самій церкві та дзвіниці. У храмі замінили дубові підвалини стін та бабинця, провели антисептування, відреставрували дерев’яні двері, зробили тепло- та звукоізоляцію, встановили протипожежну сигналізацію.

Відновлювали храм спільними коштами та зусиллями Департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА, Давидівської ОТГ та Пустомитівської районної ради.

Нагадаємо, що цього року відзначають 130-річчя Євгена Коновальця. На Львівщині 2021-й проголосили роком Євгена Коновальця. Також Національний банк України ввів в обіг пам’ятні монети на честь Євгена Коновальця. 

Для довідки

Церква Стрітення Господнього в Черепині є пам’яткою архітектури національного значення, датується 1757 роком. Відома передусім тим, що її настоятелем був дідусь засновника та першого голови ОУН Євгена Коновальця – о. Михайло Коновалець, скерований у Черепин після свого висвячення 1852 року.

Євген Коновалець є видатним полковником Армії УНР, він також був командиром Січових Стрільців і першим головою ОУН. Народився у селі Зашкові, що на Львівщині, й навчався у Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Коли йому було 24 роки, то потрапив у російський полон, після чого був у таборі для військовополонених у Чорному Яру.

У 1917-му році приїхав до Києва, де спільно з Романом Дашкевичем та іншими членами сформував Галицько-буковинський курінь січових стрільців, який став однією з найбоєздатніших частин Армії УНР.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.