За лічильники тепла і води повернуть кошти власникам будівель, – обіцянка Уряду

Уряд затвердив порядок відшкодування власникам будівель внесків за встановлення будинкових лічильників тепла та води у разі, якщо оператор зовнішніх мереж їх не встановив. До 1 серпня 2022 року оператор зовнішніх інженерних мереж повинен забезпечити 100% облік тепла та води у житлових будівлях.

Відповідний проєкт постанови було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України. Про це сьогодні повідомила заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська, пише Dailylviv.com. 

«Прийняття проєкту постанови дозволить визначити чіткі умови та механізм такого відшкодування. Кошти, сплачені на оснащення будівлі лічильниками у вигляді внесків, якщо відповідні вузли комерційного обліку не були встановлені, будуть повернуті споживачам», – зазначила Наталія Хоцянівська.

Відтак проєктом Порядку передбачається, що протягом одного місяця з дня набрання чинності цієї постанови, суб’єкт господарювання, який отримував від споживачів внески за встановлення лічильників тепла та води, але не встановив їх, повинен відшкодувати ці кошти. Відповідне повідомлення має бути надіслане власнику (співвласникам) будівлі письмово або розміщено у рахунках за комунальні послуги.

Зазначимо, згідно з Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», оператор зовнішніх інженерних мереж зобов’язаний до 1 серпня 2022 року забезпечити 100% облік тепла та води у житлових будівлях.

За інформацією Держенергоефективності, станом на 20 листопада 2021 року в Україні житлові будівлі оснащено лічильниками:

теплової енергії – 83,2%;

гарячого водопостачання – 17,7%;

питної води – 79%.

Довідково.

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку відшкодування власнику (співвласникам) будівлі коштів на оснащення будівлі вузлом (вузлами) комерційного обліку, сплачених у вигляді внесків за встановлення вузлів комерційного обліку, у разі не встановлення оператором зовнішніх інженерних мереж у відповідній будівлі вузла (вузлів) комерційного обліку» розроблено на виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг».

Газові лічильники для тих споживачів, хто готує їжу, встановлюватимуть до 1 січня 2023 року

Лічильники газу для населення встановлюватимуть до 2023 року: шукають кошти у бюджеті

Львівгаз виправдовується: щороку він виявляє лише плюс-мінус 300 втручань у лічильники

1 Відповідь

  1. Uliana Uliana :

    Я так розумію, що трохи не так і не всім: повернуть кошти тим, кому не встановили, а були кошти отримані… https://t.co/sgAsnssn1W

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.