На Миколая Львівщина показала рекордно низький рівень вакцинації

19 грудня, у День святого Миколая, щеплення проти коронавірусу на Львівщині зробили лише 1276 мешканцям. Це є найменший показник із весни. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі ЛОДА.

Так, протягом неділі, 19 грудня, в області провакцинували лише 1276 людей. Із них 948 осіб отримали друге необхідне щеплення, решта щепилась вперше.

Востаннє стільки covid-щеплень на добу на Львівщині робили ще в травні. Втім такий низький показник вакцинації, найвірогідніше, пов’язаний зі святом Миколая.

В Україні традиційно на свята стрімко падає рівень covid-імунізації. До прикладу, на Великдень цьогоріч на Львівщині взагалі призупинили вакинацію на три доби, в інших регіонах також або не робили щеплень, або лише по кілька сотень.

Схожа ситуація склалась загалом в Україні – 19 грудня в областях зробили тільки 36 027 covid-щеплень. Хоча протягом останніх кількох місяців добовий показник вакцинації становив від 130 до 200 тисяч щеплень на добу.

Загалом рівень covid-вакцинації на Львівщині знизився ще з початку грудня. Тоді добовий показник впав до 16-17 тисяч щеплень, хоча у листопаді в середньому вакцинували по 19 тисяч людей. Тим часом МОЗ рекомендує робити в області щонайменше 23 тисячі щеплень на добу.

За добу 9 грудня на Львівщині щеплення зробили 11,5 тисячам людей і фактично відтоді рівень вакцинації почав щоразу поступово падати.

Станом на 20 грудня повний курс вакцинації від коронавірусу пройшли понад 848 тисяч мешканців Львівщині, ще майже 960 тисяч людей мають наразі одне щеплення.

Найбільше щеплень за весь час вакцинальної кампанії на Львівщині зробили американською вакциною Pfizer – 885 606, слідом йде китайська Coronavac – 505 569 людей, Astra Zeneca – 190 086, Moderna – 186 808 осіб і Covishield – 38 403.

На яку з вакцин на Львівщині фіксують найбільше побічних реакцій (температура, ломота, головний біль), а на яку – найменше, читайте за цим посиланням.

Як записатися на вакцинацію?

Covid-щеплення можна зробити безкоштовно у пунктах та центрах вакцинації. Записатися можна у Helsi, а можна просто приходити і займати живу чергу. Також у пункт щеплення запис відбувається за номером реєстратури медзакладу. Перелік та контакти – тут, окремо по Львову – тут. Для вакцинації проти коронавірусу при собі необхідно мати документ, що посвідчує особу.

Нагадаємо, загалом на Львівщині збираються провакцинувати 1,5 мільйона мешканців. Зробити це хочуть до червня 2022 року.

Щодо бустерної дози, то на Львівщині прогнозують, що третє щеплення почнуть робити мешканцям не раніше середини січня 2022 року. Проте все залежить від темпів вакцинації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.