У Львові голова УГКЦ подякував президенту за те, що меморіал Голодомору включили у Велике будівництво

«Що загинуло – Воскресне» – під такою назвою вчора, 18 грудня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбувся благодійний вечір.

Його мета – вшанувати пам’ять про мільйони людей, які стали жертвами геноциду українського народу та об’єднати благодійників у великому завданні –  відродженні правди про Голодомор через створення основної експозиції майбутнього музею. Про це повідомила пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com. 

Будівництво самого приміщення Музею Голодомору, який невдовзі постане у Києві, профінансують державним коштом. А благодійники фінансово підтримують створення експозиції майбутнього Музею.

«Це не лише перший Музей Голодомору у світі, а й перший такого масштабу музей, як культурний проект, в Україні за 30-ть років. До проекту долучається кожен скільки може і кожен внесок є вагомий. Є сотні родин з різних куточків України, які вже зробили внески, також – це компанії, які внесли значні суми, митці, які скерували у майбутній музейний фонд свої твори»,- розповів голова наглядової ради фонду музею Голодомору Іван Васюник.

Благодійна ініціатива розпочалась вона саме на Львівщині. Ще у липні в області провели благодійний вечір «Творимо Музей Голодомору разом». Починаючи з травня, спільно з представниками львівської бізнес-еліти, митцями та лідерами громадської думки, розпочали роботу з підготовки благодійного мистецького вечора «Що загинуло – Воскресне». 

Голова Львівської ОДА Максим Козицький є учасником ініціативної групи зі збору коштів на першу експозицію Музею Голодомору.

Долучаються до благодійної ініціативи і українці, які мешкають за кордоном. Розповів голова Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук.

«Цей проєкт є унікальною співпрацею між державою і громадою. Вдячний пану Президенту, що цей меморіал включили в програму «Велике будівництво». Але до цієї святої справи хоче долучитися і громада. Радянський режим використав голод як найдешевшу у світі зброю масового знищення. Сьогодні ж нашим обов’язком є пам’ятати про наших братів і сестер, українців, які померли від голоду. І кожен, хто долучається до цього проєкту, ніби виводить із небуття і забуття конкретну особу. Очевидно, що уся наша церква в Україні і на поселеннях долучається до цієї ініціативи. Тут є дуже важлива філософія. Дати можливість кожному, незалежно від того, чи він багатий, чи вбогий, стати учасником цієї святої справи. Дати можливість навіть вдовину лепту внести, для того, щоби цей меморіал, цей центр збереження і вивчення жахливої правди все ж таки сьогодні «заговорив» для України і всього світу. Тому українці в Канаді, США, Аргентині, Бразилії, Австралії відчувають своїм обов’язком справді зберігати пам’ять про голодомор і долучаються до цієї святої справи»,- зазначив Блаженніший.

Долучитися до проєкту з будівництва музею можна через низку фандрейзингових проєктів Фонду Музею Голодомору. Це благодійницькі пакети «Співтворці, партнери, друзі», «Приятелі музею». А також краудфандингова платформа «Зерна правди». Тут кожен благодійний внесок дає змогу проростити зернину з конкретним іменем жертви Голодомору з мартиролога, складеного у 2008-2010 роках у межах унікального проєкту «Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні».

«Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні» представили присутнім на благодійному вечорі. Окрім цього, на заході символічно, вперше у стінах Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької,  пролунав твір Густава Малера «Воскресіння».  

Експозиція майбутнього Музею Голодомору створюється українськими музеологами, істориками та фахівцями з інших суміжних дисциплін. За дизайн-проєкт експозиції відповідають всесвітньо відомі дизайнерські компанії: Haley Sharpe Design Ltd (Канада- Велика Британія) та Nizio Design International (Польща).

Сучасна експозиція за міжнародними стандартами розповідатиме про передумови та причини геноциду українського народу, механізм його вчинення, стратегії виживання та наслідки, персональні виміри злочину, міжнародне визнання Голодомору тощо. Дискурс основної експозиції розгортатиметься у людському вимірі. Усна історія, що є основним джерелом відомостей про історію геноциду українського народу – Голодомор 1932-33 років, стане одним з головних засобів формування експозиції.

Відвідувачі музею матимуть доступ до джерельної бази, архівних матеріалів, які стосуватимуться не лише 1932-33 років, але й розкриватимуть процес підготовки комуністичного режиму до геноциду українського народу та тривалий процес «замовчування» злочину й дегуманізації жертв Голодомору.

Завершити Проєкт та відкрити для відвідувачів основну експозицію новозбудованого сучасного Музею планують у 2023 році до 90-х роковин Голодомору.

Музей Пінзеля у Львові став безбар’єрним: запрацювали аудіогід та аудіодескрипція

Музей Крушельницької більше не затоплюватимуть з квартири над ним

Історичний музей повернули до Львова. Чекають ще на чотири лікарні

Аудіогіди у трьох львівських музеях заговорили голосами українських зірок

У Львові горів музей-меморіал жертв КГБ і гестапо: займання сталося у котельні СБУ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.