Компанія Козицького не змогла підтримати Слугу народу на пів млн грн

Галицький райсуд Львова закрив справу проти керівника ТОВ «Бурова компанія «Горизонти» Степана Козицького за відсутністю події адміністративного правопорушення.

Про це повідомляє «Судовий репортер»  з посиланням на постанову від 14 грудня, пише Dailylviv.com.

Аналізуючи звіт партії «Слуга народу», працівники Національного агентства з питань запобігання корупції помітили внесок від ТОВ «Бурова компанія «Горизонти» у вересні минулого року в сумі 500 тисяч гривень на підтримку львівської обласної організації.

Але компанія не мала права підтримувати політичну партію, оскільки має державні контракти. За даними електронної системи публічних закупівель ProZorro, з ТОВ «Бурова компанія «Горизонти» укладено договори на суму 154 мільйони гривень. Йдеться про ремонт нафтових та газових свердловин на родовищах АТ «Укргазвидобування».

Засновником та єдиним акціонером АТ «Укргазвидобування» є АТ «НАК «Нафтогаз України», акції якого належать державі.

У БК «Горизонти» пояснили, що тільки мали намір фінансово підтримати Львівську обласну організацію партії «Слуга народу». Бухгалтерія підготувала проекти платіжних документів і водночас перевірялась законність такого платежу.

Дізнавшись, що за наявності діючих договорів з АТ «Укргазвидобуванням», внесок на користь партії не дозволяється, керівник нібито відмовився від платежу, про що поінформував бухгалтерію. Однак виявилося, що бухгалтер вже все перерахував. Того ж вечора компанія поінформувала «Слугу народу», що гроші їм сплачено помилково, і попросила їх віддати. За кілька днів кошти повернулися, що підтверджується документами.

Суд вирішив, що порушення не було і справу закрив.

У протилежному випадку керівника компанії могли оштрафувати на 1700 гривень із конфіскацією всього внеску в сумі 500 тисяч гривень.

У рішенні суду також пояснюється, що ТОВ «Бурова компанія «Горизонти» не відповідало на листи НАЗК і не бажало надавати інформацію. Відтак було складено протокол про порушення на підставі доказів, наявних у агентства. Обставини, які призвели до закриття провадження у справі, а саме помилковість платежу і повернення партією грошей, стали відомі тільки в судовому засіданні. Суд зазначає, що якби директор компанії належно реагував на повідомлення НАЗК, то до складання протоколу не дійшло би.

БК «Горизонти» належить Зіновію Козицькому, власнику «Західнадрасервіс» — найбільшої приватної газовидобувної компанії в Західній Україні.

Відповідно до закону, заборонено внески на підтримку політичних партій, зокрема, від юридичних осіб, з якими укладено договори на закупівлю робіт, товарів чи послуг для потреб держави або територіальної громади на загальну суму понад 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, станом на 1 січня року, в якому здійснюється внесок, — протягом строку дії такого та протягом одного року після припинення його дії. У 2020 році гранична сума становила 210 тисяч 200 грн.

Слуг народу на Львівщині профінансував на місцевих виборах лише Зіновій Козицький, – Чесно

Сім’я Козицьких має нову роботу до 2035 року: розвідувати і видобувати газ біля Миколаєва

Голова ЛОДА Максим Козицький забув про свої компанії за кордоном

Телекомпанія Козицького здобула два дозволи на місцеве мовлення у Львові і Самборі

Троє зі Львівщини у сотні найбагатших в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.