Тисяча за вакцинацію: українці вже витратили більше 130 млн грн

Українці витратили вже 134 млн грн у межах «Єпідтримки». Загалом уже майже 5 мільйонів громадян відкрили віртуальні рахунки в банках, на які держава перерахує 1000 грн за вакцинацію. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі уряду.

Понад 4,9 мільйона українців уже відкрили рахунки в банках, а 4 мільйони громадян зареєструвалися на отримання 1000 грн за вакцинацію.

При цьому ті, що вже отримали кошти, встигли їх витратити. Так, 134 млн грн громадяни використали на купівлю книжок, кінотеатри і залізничні квитки. Саме на ці три сфери українці найчастіше витрачають «ковідну тисячу».

Зауважимо, що офіційно прийом заявок на програму «єПідтримка» в Україні оголосили з 13 грудня. З цього дня податись на отримання 1000 грн можна було лише через Альфа-Банк, А-Банк, Укргазбанк та Monobank, хоча користувачі у соцмережах неодноразово розповідали, що останній відкрив цю функцію ще раніше.

Віднедавна до переліку банків, які оформляють віртуальну картку, додали Приватбанк на Ощадбанк. Покрокова інструкція доступна за цим посиланням.

Нагадаємо, 1000 гривень, яку пообіцяв повністю вакцинованим українцям Володимир Зеленський, офіційно називатиметься «єПідтримка». Їх будуть перераховувати на віртуальну платіжну картку, яку сформує «Дія». Гроші не будуть оподатковуватись і не завадять субсидіям.

При цьому використати отриману 1000 гривень можна буде виключно на похід в кіно і театр, музей, придбати абонемент у спортивний центр чи витратити на внутрішні залізничні й авіаперевезення. Літнім українцям дозволили витратити гроші на ліки.

На те, аби потратити гроші, дадуть чотири місяці з моменту їхнього отримання. Якщо вкластись у цей термін не вийде, то кошти автоматично повернуться державі. Вивести 1000 грн на іншу картку також не вдасться.

Отримати по 1000 грн вакциновані двома дозами українці зможуть незалежно від того, коли вони зробили щеплення. Сама ж програма стартує з 19 грудня цього року і триватиме протягом року – до 18 грудня 2022-го. Тобто кошти виплатять не всім одразу, а поступово.

Для того, щоб отримати кошти ще до Нового року, подати заявку у «Дії» потрібно до 29 грудня.

Загалом на виплату вакцинованим українцям по 1000 грн ще цьогоріч витратять 8 млрд грн, а в держбюджеті на 2022 рік наразі передбачили ще 3 млрд грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.